huawei-finansal-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Huawei, Viyana’da gerçekleştirdiği etkinlik ile birlikte yeni ürünlerini tanıttı. Tekno Safari ekibi olarak Timur Akkurt ile katıldığımız etkinlikte Huawei, finansal sonuçlarını açıkladı.

Çinli teknoloji şirket, Huawei, Viyana’da gerçekleştirdiği lansmanda uzun zamandır beklenen Nova 9 modelini tanıttı. Nova 9 modelinin yanı sıra Huawei Watch GT 3 ve Huawei FreeBuds Lipstick ürünleri de tanıtıldı. Ayrıca etkinlikte Huawei finansal sonuçları da açıklandı.

HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu Orta Doğu Avrupa, İskandinavya ve Kanada Başkanı Derek Yu, şirketin en son iş sonuçlarını sundu. Paylaşılan tahminlere göre Huawei, 2020 yılında elde ettiği güzel sonuçları da bu yıl da tekrarlayacak. Şu ana kadar şirket 320,4 milyar CNY gelir elde etti, net kar marjı yüzde 9,8’e ve tüketici iş geliri 135,7 milyar CNY’ye ulaştı.

huawei-derek-yu-teknosafari

Çinli şirket, her yıl satış gelirinin %10’dan fazlasını araştırma ve geliştirme için kullanıyor. Son 10 yılda şirket, 720 milyar CNY’i aştı. İstikrarlı büyüme, güçlü pazar konumunu da yarar sağlıyor. Fortune 500 listesine göre Huawei, 2021 Ağustos’ta 2020’ye göre 5 puanlık artış ile 44. sırada yer aldı.

Derek Yu, şirket için istikrarlı büyümenin önemine değindi. Yu, “Müşterilerimizin artan beklentilerini karşılamak üzere ürünlerimize entegre etmek için sürekli en iyi çözümleri bulmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca sürekli yatırımlarımızın bir uzantısı olarak, marka ile daha yakın temasa geçmenizi de sağlayan yeni mağazalar açıyoruz. 2020’nin sonunda, Huawei’nin dünya çapında 5.000’den fazla deneyim mağazası dahil olmak üzere yaklaşık 60.000 perakende mağazası ve teşhir alanı var ve büyümeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Timur Akkurt ile yeni ürünlere ilk bakış ve lansman ile ilgili daha fazla içerik, Tekno Safari YouTube kanalında olacak.

İlginizi Çekebilir:

Huawei Nova 9 Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Huawei MateView GT Ön Satışa Açıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz