Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Tüm ihtiyaçları karşılaması planlanarak tasarlanan USB-C elektrikli el aletlerinde de görülmeye başladı. Detaylar haberimizde.

USB-C’nin neredeyse tüm veri ve şarj ihtiyaçları için evrensel bağlantı olması amaçlanmıştı. Gelişen USB Güç Dağıtım standartları ve daha yüksek kaliteli kablolar ile USB-C yavaş yavaş sayısız şarj cihazının yerini alıyor. Şimdi de herkesin favori bağlantısı USB-C, iki şirketten gelen bu bağlantıya sahip pillerin ve aletlerin duyurusu ile elektrikli el aletlerine doğru ilerliyor.

Birçok şirket ürünlerinde ortak bir pil boyutu/standardı kullandığından, akülü elektrikli aletler yıllardır kullanılıyor. Ancak bunların çoğu pil takımlarını özel bir yuvada ya da adaptörde şarj etmenizi gerektiriyor. Ryobi, hepsi şarj için USB-C bağlantı noktasına sahip aynı 2.0Ah çıkarılabilir pili kullanan yeni bir “USB Lityum” serisi araçları duyurdu. Böylece, pilleri şarj etmek için özel bir yuvaya ihtiyacınız kalmıyor. Eğer Starbucks’ta otururken bir anda çaresizce kontraplak kesmeniz gerekiyor ancak yanınızdaki tek şey MacBook Pro şarj cihazıysa muhtemelen işe yarayacak demektir.

Bir başka popüler elektrikli alet üreticisi olan DeWalt da USB-C trenine atlıyor. DeWalt ve Ryobi, mevcut olan daha büyük pillerinin, gerekli duvar şarj yuvalarıyla birlikte USB-C üzerinden şarj edilmesini sağlayan adaptörler üretiyor. DeWalt’ın duvar aparatı, 100W’a kadar destekli çift yönlü bir USB-C bağlantı noktasına sahip. Böylece elektrikli el aletlerinin pillerini şarj etmenin yanı sıra bu pilleri USB cihazları için bir güç kaynağına da dönüştürebiliyor. Ayrıca, diğer cihazları şarj etmek için ekstra bir USB-A bağlantı noktasına da sahip. Artık duvar delerken telefonunuzun şarjı biterse ufak bir ara vererek telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Daha fazla cihaz türünün USB-C gibi evrensel standartlara geçtiğini görmek gerçekten güzel. Zira şarj standartları tüm şarj aletleri için mükemmel olmasa da yalnızca bir avuç ürünle çalışan tescilli şarj cihazları, genellikle daha hızlı çöplüklere gidiyor. Dolayısıyla da küresel ölçekte iklim değişikliğini hızlandırıcı bir etkisi olur.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

iOS 15.4 Betası Tüm Uygulamalarda 120 Hz desteği Getiriyor

Panasonic ‘in Yeni Lens Teknolojisi İşleri Değiştiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz