Alneo Dijital Ödeme Uygulaması
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Şirketlere zamandan ve mekandan bağımsız tahsilat alma imkanı sunan yeni nesil dijital ödeme uygulaması Alneo, 2020 yılı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; şirket, 2020 yılında 225 milyon TL’yi aşan tahsilata aracılık etti. Bununla birlikte; platformun, geçen yıl boyunca 18 bin müşterisinin toplam 28 milyon 14 bin TL tasarruf etmesini sağladığı ifade edildi.  

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen ve FinTech girişim kurucusu olarak faaliyetlerine başlayan Insha Ventures’un şirketlere zaman ve mekandan bağımsız tahsilat alma imkanı sunan ürünü Alneo, 2020 yılı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; yeni nesil dijital ödeme uygulaması Alneo, 2020 yılında 225 milyon TL’yi aşan tahsilata aracılık etti. Bununla birlikte; platformun, geçen yıl boyunca 18 bin müşterisinin toplam 28 milyon 14 bin TL tasarruf etmesini sağladığı ifade edildi. Alneo Direktörü Zehra Aksoy, konuya ilişkin açıklamasında “Müşterilerimiz 2020 yılının başından beri ticaretlerine fiziksel POS yerine Alneo POS ile başlamış olsaydı toplam 32 milyon TL seviyesinde tasarruf da sağlayabilirlerdi” ifadelerine yer verdi.  

2020 yılı verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aksoy, daha sonra sözlerine şu ifadelerle devam etti: Alneo hızlı, güvenilir ve kolay tahsilat imkânı sunmasının yanı sıra iş ortaklarımızın bütçesine ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. Alneo sayesinde geçen yıl toplam 24 milyon TL 18 bin müşterimizin cebinde kaldı. Müşterilerimiz 2020 yılının başından beri ticaretlerine fiziksel POS almak yerine Alneo POS ile başlamış olsaydı 32 milyon TL daha tasarruf edeceklerdi. Buna ek olarak sadece rulo kâğıt israfını ortadan kaldırarak yaklaşık 30 ağacı kesilmekten kurtarırken, Alneo sayesinde 20 binden fazla cihaz kendine piyasada yer bulamadı ve elektronik kirliliğin önüne geçildi. 2021 yılında da uygulamanın kullanım alanını genişletmek için ödeme alma çeşitlerimizi artırarak müşterilerimize tahsilatlarında hız, kolaylık, tasarruf sağlarken; doğayı da korumaya devam edeceğiz.” 

2020 yılı Alneo verileri, iller bazında ve sektörel kırılımlar özelindeki sonuçları da ortaya koydu

Alneo 2020 Verileri

Paylaşılan diğer bilgilere göre; şirketlerin fiziksel POS cihazından bağımsız olarak kolay tahsilat almasına ve müşterilerin güvenli ve pratik ödeme yapabilmelerine olanak sunan Alneo, ilk yılında başarılı ve hızlı büyümesiyle dikkat çekti. Platformun 2020 yılı verileri; geçen yıl içerisindeki toplam işlem adedinin 85 bini, ulaşılan toplam tahsilat hacminin ise 225 milyon TL’yi aştığını gösterdi. 2020 yılında 18 bini aşkın müşteriye ulaşan Alneo’da, en çok işlem adedi yapan müşterinin işlem sayısı 1.877 oldu. 2020’de en yüksek hacim yapan müşterinin tahsilat hacminin 4 milyon TL’ye yaklaştığı Alneo’da, tek seferde yapılan en yüksek işlem tutarının ise 230 bin TL seviyelerinde olduğu ifade edildi. Ayrıca geçen yılki tahsilatların yüzde 91’i doğrudan tahsilat, yüzde 7’si ise SMS ile tahsilat yöntemi ile yapılırken banka ve ödeme kuruluşlarına ait 39 farklı kart türü ile de işlem gerçekleştirildiği belirtildi.  

Öte yandan; 2020 yılı Alneo verileri, iller bazında ve sektörel kırılımlar özelinde incelendiğinde geçen yıl en çok işlem yapılan iller İstanbul, Ankara, Adana ve Balıkesir olurken, 58 farklı sektörden en çok tahsilat yapan sektörler ise pazarlama, otomotiv, tekstil, elektrik, elektronik, inşaat, mobilya, dekorasyon ve gıda oldu. 2020’nin en yüksek işlem hacmi ve işlem adedine sahip gününün, 29 Aralık 2020 tarihi olduğu dile getirildi. Yılın en çok işlem yapılan saat aralığı ise 13.00-17.00 olarak gerçekleşti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp ile Dijital Ödeme ve Para Gönderme İşlemi

‘BiTaksi’ Hizmetinde ‘İstanbulkart’ ile Ödeme Dönemi Başladı 

İstanbulkart Sahipleri, ‘MultiNet’ Yemek Kartı Geçen Her Noktada Ödeme Yapabilecek  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz