Vertiv Yeni UPS
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Vertiv, kritik uygulamalar için yeni nesil orta ölçekli UPS sistemini kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Üç fazlı monolitik kesintisiz güç kaynağı Vertiv Liebert EXM2’nin, yüzde 97’ye varan çift dönüştürme verimliliği sağladığı ve dinamik çevrimiçi modla bu verimliliği yüzde 98.8’e kadar yükselttiği ifade edildi. 

Küresel dijital altyapı ve süreklilik çözümleri sağlayıcısı Vertiv, kritik uygulamalar için geliştirdiği yeni nesil orta ölçekli UPS sistemi ‘Vertiv Liebert EXM2’yi kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Üç fazlı monolitik kesintisiz güç kaynağının, yüzde 97’ye varan çift dönüştürme verimliliği sağladığı ve dinamik çevrimiçi modla bu verimliliği yüzde 98.8’e kadar yükseltebildiği ifade edildi. Vertiv Global AC Güç Başkan Yardımcısı Kyle Keeper, konuya ilişkin açıklamasında Liebert EXM2 gelişimini endüstri lideri UPS sistemleri serimizden alıyor, enerji tasarrufunu artırmada ve müşterilerimize en son teknolojileri sunmada bir adım daha ileri gidiyor” ifadelerine yer verdi. 

Keeper, daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Araştırma ve geliştirmeye yönelik artan yatırımlarımız, mühendislik ekiplerimizin en yeni çözümleri sunmak için portföyümüzü sürekli olarak yenilediği anlamına geliyor.”  

“Gelişmiş dijital teknolojisi ve optimize edilmiş hata toleranslı tasarımıyla Liebert EXM2, yerden ve operasyonel maliyetlerden tasarruf ederken bir dizi kritik yüke güç sağlamak için optimum performans sağlayan güvenilirlik, verimlilik, esneklik ve zekayı birleştiriyor” diyen Vertiv Avrupa, Orta Doğu ve Afrika AC Güç Direktörü Andrea Ferro ise şu ifadeleri kullandı: “Sistem, çeşitli konfigürasyonlarda -sıralı, odaya ve hatta duvara veya köşeye- kurulabiliyor ve müşterilerin çok çeşitli konfigürasyonlar ve seçenekler arasından en iyi çözümü seçmesine olanak tanıyor.” 

Vertiv Liebert EXM2, güvenilir ve verimli UPS’e yönelik artan ihtiyacı karşılamayı hedefliyor

Vertiv Liebert EXM2

Aktarılan detaylara göre, 100 ila 250 kVA (kiloVoltAmper) arasında değişen güç kapasitesi ve kompakt ve esnek ayak iziyle sistem; metrolar ve demiryolları, sağlık hizmetleri, hafif sanayi, ticari ofisler ve orta büyüklükteki veri merkezleri dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için tasarlandı. Yeni ürün; şu anda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın (EMEA) yanı sıra, Asya Pasifik ve Hindistan’da da belirli ülkelerde piyasaya sunuldu. Liebert EXM2, operasyon maliyetlerini azaltan ve enerji kaybını minimumda tutan akıllı paralelleme ve makine öğrenimine dayalı üç işletim modu gibi verimliliği ve güvenilirliği artıran birçok teknolojik gelişme sunuyor. Vertiv’in kanıtlanmış dinamik çevrimci modu, hızlı aktarım çıktı performansı ve güvenilirliğinin yanında yüzde 98.8’e kadar verimlilik elde edilmesini sağlıyor. Dahili modüler hataya dayanıklı tasarım; güvenli, kolay, hızlı kurulum ve servis imkanı sunarken ortalama onarım süresini (MTTR) azaltıp kullanılabilirliği de en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. 

En son yenilikler, endüstri lideri verimlilik ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlayarak toplam sahip olma maliyetini (TCO) önemli ölçüde azalttığı ifade edilen sistem, yatırımın geri dönüşünü (ROI) de hızlandırıyor. Vertiv Liebert EXM2, lityum iyon pillerle (LIB) uyumlu olma niteliği taşıyarak ve 50 santigrat dereceye kadar yüksek sıcaklıkları tolere ederek soğutma ihtiyaçlarını ve bütün enerji tüketimini en aza indiriyor. Sistem ayrıca, esnek görünümler ve çoklu güvenlik seçenekleri sağlayan 9 inçlik bir dokunmatik ekran paneli aracılığıyla gelişmiş izleme, yönetim ve tanılama yetenekleri de sunuyor.  

Akıllı kontroller ve iletişimler; Vertiv LIFE Services, Liebert NformSiteScan ve Trellis platform altyapısı izleme yazılımının yanı sıra, üçüncü taraf batarya yönetim sistemleri (BMS) ve veri merkezi altyapı yönetimi (DCIM) sistemleriyle de uyumlu olma niteliği taşıyor. Liebert EXM2, dünyanın dört bir yanında binlerce tesisi ve yaklaşık 1.7 GW iş açısından kritik yükü destekleyen, yüksek performanslı UPS sistemleri olarak geniş çapta tanınan amiral gemisi Liebert EXM ve Liebert NXC modellerinin yerini alıyor. Ürün, bulut ve uç siteler arasında düşük gecikmeli bağlantı sağlayan orta büyüklükteki uygulamalar için güvenilir ve verimli UPS’e yönelik artan ihtiyacı karşılamayı hedefliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Veri Merkezleri, 2021 Yılında Kamu Hizmetleri Kadar Önem Kazanacak 

Dyson, Yeni Teknoloji Girişimleri İçin Hazırladığı 2.75 Milyar Sterlinlik Yatırım Planlarının Detaylarını Duyurdu 

Deloitte “Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Öngörüleri”ni Yayınladı: Sanal Doktor Ziyaretleri Artacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz