Okuma Süresi
1 dakika

366 organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren firma yönetici ve çalışanlarının katılacağı program kapsamında 1000 kişinin dijitalleşmesi hedefleniyor. Ayrıntılar haberimizde

Vodafone Business, organize sanayi bölgelerinde (OSB) yer alan işletmelerdeki yöneticilerin ve çalışanların dijital bilgi seviyesini anlamak, güncel dijital trendler hakkında onları bilgilendirmek ve Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri genelinde işletmelerin güvenilir danışmanı olmak amacıyla Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile yeni bir proje başlattı. Bu projenin hayata geçirilmesindeki en büyük etkilerden biri hem OSB yönetimlerinde hem de OSB’lerde yer alan işletmelerdeki stratejik yaklaşımların ve dijital bilgi seviyesinin dünyadaki rekabet seviyesine kıyasla yeterli olmadığı ve gerekli dönüşümü gerçekleştirmek için bir yönlendirme ve danışman gereksinimleri bulunduğu oldu.

Üç ay sürecek programın kapsamı

Proje kapsamında Vodafone Business, organize sanayi bölgesi yönetimlerine ve bölgelerde yer alan şirketlerin çalışanlarına yönelik, Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile online ‘Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı’ düzenliyor. 3 ay sürecek eğitimlerde, Dijital Dönüşümün Sanayi ve KOBİ’lere etkisi, Dijital Strateji ve Dijital İş Modelleri, Endüstri 4.0, Bulut Bilişim, Siber Güvenlik, Dijital Pazarlama, Dijital Liderlik, 5G teknolojisi ve Metaverse konuları ana başlıklar olacak. Eğitim sürecinin başında ve sonunda yapılacak testler ile çalışanların dijital farkındalık düzeyleri ölçülecek. Eğitim programının sonrasında ise katılımcılara Yıldız Teknik Üniversitesi SEM tarafından sertifika verilirken, organize sanayi bölgesi yönetimlerine ve bölgede yer alan işletmelere avantajlı Vodafone Business kurumsal çözüm paketleri sunulacak.

Dijital altyapı oluşturulmasında farkındalık

Bu proje ile OSB’lerdeki işletmelerin, dijitalde var olmak ve dijital kanalların aktif kullanımı, kesintisiz ve yüksek hızlı bağlantı ve güvenlik çözümleri ile iş sürekliliği sağlanması, iş, makine, enerji, çalışan takibi gibi çözümleri ile üretim alanında verimlilik artışı sağlanması ve Endüstri 4.0 dönüşümüne giden yolda dijital altyapının oluşturulması konularında farkındalık sahibi olması hedefleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz