Okuma Süresi
2 dakika

Boğaziçi Üniversitesi, lisansüstü programlarının tanıtımı için 27-28 Nisan 2024 tarihlerinde Güney Kampüs’ün kapılarını açıyor. Tanıtım günlerinde, lisans mezunları öğretim üyeleri ve mezunlarla bire bir görüşme fırsatı bulacak, 7 enstitü ve 50’den fazla program hakkında bilgi alabilecekler. Ayrıca, 5 Mayıs’ta çevrim içi olarak da program tanıtımlarına katılma imkanı sunuluyor. Prestijli ve köklü bir eğitim kurumu olan Boğaziçi Üniversitesi, yüksek lisans adaylarına akademik ve mesleki gelişim fırsatları tanıyor. Tanıtım günlerine katılım için bu bağlantıya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Bu etkinlik, akademik ve kariyer hedeflerinize uygun programları seçerken bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak.

7 enstitüde toplam 50 programda lisansüstü eğitim 

Geniş bir lisansüstü program yelpazesine sahip, prestijli, köklü ve öncü bir eğitim kurumu olan Boğaziçi Üniversitesi, yüksek lisans adaylarına çeşitli alanlarda akademik ve mesleki gelişim fırsatları tanıyor. Sunulan nitelikli eğitim, araştırma becerilerini geliştirme ve yeni bilgi üretme sürecine katılma imkânı sunarak kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı oluyor.

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, Çevre Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Veri Bilimi ve Yapay Zekâ Enstitüsü olmak üzere toplamda 7 enstitü lisansüstü programlarını adaylara tanıtacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nde bulunan 7 enstitü bünyesinde; Asya Çalışmaları, Bilgisayar Mühendisliği,  Bilişsel Bilim, Biyomedikal Mühendisliği, Çevre Bilimleri, Çevre Teknolojisi, Deprem Mühendisliği, Dilbilim, Eğitim Teknolojisi, Ekonomi ve Finans, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Erken Çocukluk Eğitimi, Executive MBA, Felsefe, Finans Mühendisliği, Fizik, İktisat, İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Edebiyatı, İnşaat Mühendisliği, İşletme, İşletme Bilişim Sistemleri, Jeodezi, Jeofizik, Kimya, Kimya Mühendisliği, Konferans Çevirmenliği, Makina Mühendisliği, Matematik, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Mekatronik Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi, Öğrenme Bilimleri, Sanayiye Araştırmacı Yetiştirme Programı ve LIFESCI, Sistem ve Kontrol Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Sürdürülebilir Turizm Yönetimi, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Uluslararası İlişkiler: Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu, Uluslararası Ticaret Yönetimi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka, Yapım Mühendisliği ve Yönetimi, Yazılı Çeviri, Yazılım Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri lisansüstü programları yer alıyor.

Çevrim içi katılın

Boğaziçi Üniversitesi “Lisansüstü Programları Tanıtım Günleri” ayrıca 5 Mayıs 2024 tarihinde çevrim içi olarak adaylarla buluşacak. Güney Kampüste düzenlenecek olan etkinliğe katılamayanlar ayrıca çevrim içi platform aracılığıyla programlar hakkında bilgi edinebilecekler.

Kayıt için: https://boun.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_2bqLiF1rtxhldNY 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz