Zyxel Multigigabit Switch
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Zyxel, evden çalışan profesyoneller ve içerik üreticiler için geliştirdiği yeni ‘Multigigabit Switch’ modelini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirketin yeni çözümünün; kullanıcıların ağ darboğazlarını ortadan kaldırmasını ve Wi-Fi 6 destekli cihazları, 10G sunucuları, yeni dizüstü ve masaüstü bilgisayarları tam hızda bağlamasını mümkün kıldığı ifade edildi.  

Zyxel, evden çalışan profesyoneller, içerik üreticiler ve küçük işletmeler için geliştirdiği yeni ‘Multigigabit Switch’ modeli XGS1250-12’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. ‘Wi-Fi 6 acces point’ ve ‘router’ların tam potansiyelini ortaya çıkarma şansı tanıyan ürünün, 12 bağlantı noktası ve web yönetim özelliğine sahip olduğu belirtildi. Özellikle çalışanların; bu sayede halihazırda ‘multigigabit’ hızı destekleyen iMac Pro’larından, 10G sunucularından, NAS cihazlarından, yeni dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarından en iyi şekilde yararlanabileceklerinin de altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; Zyxel’in yeni ürünü, pazardaki çoğu masaüstü ‘switch’in sahip olduğu 1 veya 2 adet 10G bağlantı noktasının sınırlı seçeneklerinden farklı olarak ‘multigigabit’ cihazlara kolay bağlanmayı sağlayan, 3’ü multigigabit ve 1’i SFP+ olmak üzere toplam 4 adet 10G bağlantı noktasını bünyesinde taşıyor ve ağ darboğazlarından daha iyi şekilde arındırılmış olma imkanı sağlıyor. XGS1250-12 ile Zyxel, kullanıcının cihazı kurmasını ve kullanmaya başlamasını kolaylaştırmayı hedefliyor. Sorunsuz bir ağ deneyimi sunduğu ifade edilen ‘QoS (Hizmet Kalitesi Önceliklendirme)’, ‘VLAN (Sanal Yerel Alan Ağı)’, ‘Link aggregation (Bağlantı Birleştirme)’ ve ‘IGMP snopping (IGMP Gözetleme)’ gibi akıllı işlevler, XGS1250-12’nin sezgisel web tabanlı arabirimi aracılığıyla yönetilebiliyor.  

Zyxel XGS1250-12 ile ‘multigigabit’ bir ağa geçmek için yeniden kablolama ihtiyacı ortadan kaldırılıyor

Zyxel XGS1250-12

Diğer yandan; şirket, Switch’in kurulumunun oldukça kolay olduğuna işaret ediyor. Zyxel XGS1250-12 ile ‘multigigabit’ bir ağa geçmek için yeniden kablolama ihtiyacı ortadan kaldırılıyor. Cihazın ‘Cat 5e’, ‘Cat 6’ ve ‘Cat 6a’ desteği sayesinde, kullanıcılar ellerindeki mevcut kabloları kullanmaya devam edebiliyor. Ek olarak ‘XGS1250-12’nin akıllı fan tasarımı, cihazın uygun bir sıcaklıkta ve oldukça sessiz bir biçimde yüksek performanslı çalışmasını sağlayarak cihazı ofis veya ev kullanımı için ideal hale getirmeyi vadediyor.  

Zyxel KOBİ Ağ Çözümleri Başkan Yardımcısı Crowley Wu, konuya ilişkin açıklamasında “Zyxel olarak switch yelpazemizi genişleterek, evden çalışırken görüntülü görüşme gibi etkinliklerde cihazlara getirilen sınırlamalar ve darboğazlar nedeniyle kısıtlanan kişilere yeniden özgürlük ve esneklik sunuyoruz. Yeni ürünümüz, kullanıcıların daha kolay ve daha güvenilir şekilde yüksek hızlardan faydalanarak, internet bağlantılarının tam potansiyelini kullanmalarını ve kolaylıkla çalışmalarını sağlıyor” ifadelerine yer veriyor.  

XGS1250-12’nin ayrıca; Zyxel’in ev kullanıcılarından KOBİ’lere kadar herkese hitap eden, yönetilen, yönetilmeyen ve bulutla yönetilen sistemlere uygun seçenekleri içeren kapsamlı ‘multigabit switch’ portföyüne katıldığı belirtiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yenilenen Tasarımıyla Zyxel NWA1123ACv3 Access Point, Üstün Wi-Fi Performansıyla Geliyor

Zyxel Armor G1 Router, Oyuncular İçin Wi-Fi Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşımayı Hedefliyor! 

Zyxel’den Siber Tehditler için Yeni Koruma: Sandboxing

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz