Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Dünya çapında yaygın olarak kullanılan çevrimiçi mesajlaşma platformu WhatsApp’ta Android sürümünde çökmeye neden olan bir hata tespit edildi. Söz konusu hatanın çözülmüş olduğunu ifade eden kullanıcıların olmasına rağmen yine de bu sorunun çözümüne ilişkin bazı bilgileri bilmenizde fayda var.
Bir süredir kullanıcılar tarafından yönlendirilen eleştiri ve şikayetler sonrasında, WhatsApp’ın Android sürümünde bir hata olduğu tespit edildi. İşte, uygulamanın çökmesine neden olan bu hata konusunda merak edilenler ve bazı detaylar!

Uygulama Sürekli Çöküyor

Çevrimiçi mesajlaşma platformlarından birisi olan ve dünya çapında da oldukça popüler bir uygulama olan WhatsApp hakkında bir süredir belirli kullanıcılar tarafından bazı şikayetler gelmekte. Platformun Android sürümünde tespit edilen bu hatanın, an itibarıyla çözüme kavuştuğu bildirilse de, yine de karşı karşıya kalma durumunuzda bu bilgileri bilmenizde fayda var. Bilindiği gibi normalde, WhatsApp’ın ayarlar menüsüne yönlendirmeyi sağlayan bir bağlantı olan “wa.me/settings” bağlantısı, şimdilerde uygulamanın çökmesine neden oluyor. Normal şartlarda kullanıcıların bu bağlantıyı girerek, WhatsApp’taki Ayarlar sayfasına ulaşmaları gerekiyor. Ancak maalesef uygulamada meydana gelen bir hata, bunun olmasını engelliyor. Hatta WhatsApp uygulaması tamamen çöküyor ve ardından da WhatsApp adeta çekilmez bir hal alıyor. Uygulama bir kısır döngüye girerek devamlı çökmeye başlıyor.

Çözüm Yolları

Eğer siz de uygulamanızdan bu şekilde bir bağlantı mesajı alırsanız ve WhatsApp’ınız çökmeye başlarsa, bu durumda bazı basit yöntemleri uygulayarak bu istenmeyen sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki, bağlantının bulunduğu sohbeti silmek. Eğer bunu yaparsanız WhatsApp’ınız yeniden normal bir şekilde çalışmaya devam eder. Ama söz konusu sohbeti silmek istemiyorsanız ya da bu bağlantının size hangi sohbetle geldiğini bilmiyorsanız bu durumda başka bir yöntem denemeniz gerekecek. Bu durumda WhatsApp’ın masaüstü uygulaması veya web sürümü, bu hatadan etkilenmediği için uygulamayı web ya da masaüstü sürümde çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında söz konusu bağlantıyı bularak mesajı silebilirsiniz. Silme işleminizin ardından Android cihazdaki uygulamada da her şey düzelmiş olacak. Ama eğer aynı bağlantı tekrar gönderilirse WhatsApp’ınız yeniden çökecektir. Bu konuda en kesin çözüm için WhatsApp’ın güncellemesini beklemek gerekiyor.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz