WhatsApp’ın geçen aylarda duyurduğu WhatsApp Web ve masaüstü uygulamasına gelecek sesli ve görüntülü görüşme özelliğinin ekran görüntüleri ortaya çıktı. Şirket yeni özelliği sayesinde kullanıcılarına sadece akıllı telefonlarla sınırlı kalmayıp birden fazla cihaz üzerinden arama yapma imkanı sunacak. 

Facebook’un çatısı altında faaliyetlerini sürdüren WhatsApp kullanıcılarına yeni özellikler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Geçen günlerde kullanıcılarına her sohbete farklı bir duvar kağıdı özelliğini getiren WhatsApp’ın ekim ayında ise web sürümüne sesli ve görüntülü görüşme özelliği eklemek için çalışmalarına devam ettiği ortaya çıkmıştı. Şirketin test edilen yeni özelliği hakkında yeni gelişmeler var. 

WhatsApp Masaüstü sesli ve görüntülü görüşme özelliğinin görüntüleri ortaya çıktı

The Guardian’dan Alex Hern’in paylaştığı bir tweet’e göre, WhatsApp masaüstü uygulaması aracılığıyla görüntülü ve sesli arama yapma özelliği üzerinde çalışıyor. Hern şu an için WhatsApp Web ve masaüstü uygulaması üzerinden kullanılamayan özelliğin ekran görüntülerini de paylaştı. Hern’in resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda WhatsApp’ın masaüstü sürümünde görüntülü arama ve sesli arama butonlarının olduğu bir görsel bulunuyor. WhatsApp, sesli ve görüntülü arama özelliklerini hem Web hem de masaüstü sürüme de getirerek kullanıcılarına farklı cihazlarda da hizmet vermek istiyor. 

Alex Hern’in tweet’i:

Alex Hern, tweet’inde, şirketin WhatsApp’ın masaüstü sürümünde sesli ve görüntülü arama özelliğinin test edilmeye başlandığı belirtip, ekran görüntüsü paylaştı. Söz konusu ekran görüntüsünde iki yeni sembol dikkatleri çekti. Görüntülü ve sesli görüşme butonları olan sembollerin üzerinde yazan “beta” yazısı da söz konusu özelliğin hala test aşamasında olduğunu ortaya koysa da kullanıcıya sunulacağının artık kesin olduğunu söyleyebiliriz. 

WABetaInfo’da bu yıl ekim ayında WhatsApp Web’de de aynı özelliğin ortaya çıktığını bildirmişti. Özellikte WhatsApp Web kullanıldığında, aramayı cevaplama ve reddetme seçeneklerinin bulunduğu bir açılır pencere göründüğü aktarılmıştı. Alt kısımda bir ‘Yoksay’ seçeneğin de olduğu belirtilmişti. Aynı zamanda özellikte bir arama yaparken, videoyu başlatma, sessize alma, reddetme ve diğer ayarları içeren daha küçük bir açılır pencerenin bulunacağı bilgisi paylaşılmıştı. 

Facebook ya da WhatsApp söz konusu özelliği için resmi bir açıklama yapmamış olsa da, şirketin özelliğin test aşaması başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra tüm kullanıcıları için hizmete açacağı düşünülüyor. 

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp’ta Her Sohbette Başka Duvar Kağıdı Kullanılabilecek

WhatsApp’a, Sonra Oku Özelliği Geliyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz