Ana Sayfa Dijital WhatsApp’a, Sonra Oku Özelliği Geliyor

WhatsApp’a, Sonra Oku Özelliği Geliyor

0
1406

WhatsApp’ın iOS beta sürümü güncellendi. Yapılan yeni güncellemeyle WhatsApp iOS beta sürümü “2.20.130.16”ya yükselmiş oldu. Yeni WhatsApp güncellemesi, iOS kullanıcılarına “Sonra Oku” özelliğinin sunulacağını ortaya çıkardı.

WhatsApp iOS beta sürümünü güncelleyen geliştiriciler, ortaya yeni bir özelliğin çıkmasına olanak tanıdı. WhatsApp’ın iOS beta 2.20.130.16 olarak anılan yeni güncelleme, daha önce Android beta sürümünde karşımıza çıkan “Tatil Modu”nun daha gelişmiş bir versiyonu olarak anılıyor. WhatsApp iOS beta sürümünde ortaya çıkan özellik “Sonra Oku” ismini taşıyor. 

WhatsApp geliştiricilerinin uygulamanın iOS beta sürümünü güncellemesinin ardından ortaya çıkan Sonra Oku özelliği sayesinde kullanıcılar pek çok yeni imkana kavuşacak. Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar Sonra Oku klasörüne eklediği sohbetler için bildirim almıyor. Ayrıca o sohbetteki mesajlardan haberdar olmuyor. Söz konusu yeni özelliğin özellikle WhatsApp gruplarında yapılan gereksiz mesajlaşmalara çözüm olması bekleniyor. 

Geliştiricilerin WhatsApp iOS platformu için çalışmalarını sürdürdüğü Sonra Oku özelliğinin henüz geliştirilme aşamasında olduğunu belirtmek gerek. Biraz daha zamanı olduğunu düşündüğümüz özelliği, TestFlight Beta Programı kapsamında WhatsApp’ın beta sürümünü kullanan kişiler de bu sebepten ötürü göremiyorlar. Ancak WABetaInfo ekibi, WhatsApp’ın iOS sürümü için geliştirilen Sonra Oku özelliğinin önizlemesini ortaya çıkardı. 

WhatsApp’ın yeni özelliği böyle görünüyor:

Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri anlayan ve buna göre gereken yenilikleri bünyesine ekleyen popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde, bildirim almak istemediğimiz sohbetleri “Sonra Oku” klasörüne ekleyebileceğiz. Söz konusu sohbetlerden gelen mesajların bildirimi telefonumuza düşmeyecek. Kullanıcının sonraki girişine kadar klasörde kalacak olan sohbetler istenirse sonsuza kadar da gizlenebilecek. Yani  WhatsaApp’ın yeni özelliği sayesinde seçtiğiniz bir sohbetten bir daha asla bildirim almayabilirsiniz.

WhatsApp kullanıcıları, Sonra Oku klasörüne birden fazla sohbet ekleyebiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların söz konusu klasöre gönderdiği sohbetlerin oldukça hızlı bir şekilde asıl klasöre alınacağı ifade ediliyor. Henüz test aşamasında olduğu öğrenilen WhatsApp’ın yeni özelliğinin ne zaman kullanıcı beğenisine sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Süreli Mesajlar Özelliğini Yayımladı

WhatsApp Kullanıcıları, Sohbetler İçerisinde Alışveriş Yapabilecek 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz