Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

WhatsApp, yeni biz özelliğini kullanıcı hizmetine sundu. Her bir sohbet için ayrı bir duvar kağıdı belirlemeye olanak tanıyan WhatsApp’ın yeni özelliği ile kullanıcıların yanlış mesajları yanlış sohbete gönderme sorunun önüne geçebileceği düşünülüyor. 

Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren WhatsApp, bünyesine yeni özellikler eklemeye ve kullanıcılarının deneyimlerini artırmaya çalışıyor. Şirket, daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak için şimdi ise iki yeni özellik yayınladı. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar artık, her sohbet için farklı bir duvar kağıdı belirleme imkanına sahip olacaklar. 

WhatsApp’ta yanlış mesaj gönderme sorunu yeni özellikle çözülebilir

WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu yeni özellik, pek çok kişinin başına gelen ve şikayetçi olduğu bir durumun önüne geçebilir: Yanlış mesajı yanlış sohbete gönderme. Kullanıcılar, her sohbet için farklı bir duvar kağıdı belirleyebildiği için kazara ya da dalgınlıkla atılan yanlış mesajların önüne geçilmesi kolaylaşabilir. Belirlenen farklı duvar kağıtları hangi sohbet penceresinde olunduğunu daha kolay bir şekilde göstereceği için yanlış mesaj gönderme sorunu yaşayanlar yeni özellikten oldukça memnun kalabilir.

WhatsApp, sohbete özel duvar kağıdı ayarlama

  • Adım 1: Özel duvar kağıdı ayarlayacağınız sohbeti açın.
  • Adım 2: Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun.
  • Adım 3: Açılan menüden “Duvar Kağıdı”na dokunun.
  • Adım 4: “Değiştir”e dokunun.
  • Adım 5: Parlak, Koyu, Düz Renkler ya da Fotoğraflarım’dan birini seçin.
  • Adım 6: Açılan galeriden istediğiniz duvar kağıdını seçin.
  • Adım 7: “Duvar Kağıdını Ayarla”ya dokunun
  • Adım 8: ”Bu sohbet için” seçeneğini işaretleyip “Tamam”a dokunun.

WhatsApp sohbetlere özel duvar kağıdı ayarlama işlemi yukarıda yer alan adımlarla tamamlanabiliyor. Söz konusu özellik şu an için belirli sayıda kullanıcı kitlesi için hizmete açılmış durumda. Ancak şirketin yakın zamanda tüm kullanıcılara yeni özelliğini sunacağı aktarılıyor.

WhatsApp’ta çıkartmalar daha kolay bulunacak

WhatsApp’ın her sohbete farklı duvar kağıdı ayarlama özelliğinin yanı sıra şirket ayrıca, kullanıcıların istedikleri bir çıkartmayı kategori ya da metin bazı aramalarına yarayan başka bir özellik daha sundu. WhatsApp, çıkartmaların kullanımını kolaylaştırmak için çıkartma oluşturuculara emoji ve metin etiketi ekleme çağrısında bulundu. Bu sayede, kütüphanelerde bulunan bir çıkartma metin ya da kategori olarak daha kolay bir şekilde bulunabilecek.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp’a, Sonra Oku Özelliği Geliyor

WhatsApp, Süreli Mesajlar Özelliğini Yayımladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz