Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sesli mesajlar için uzun zamandır beklenen yeni özellik yakında geliyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dün akşam saatlerinde Facebook ve Instagram ile birlikte çöktü. Uygulama ve platformlara, daha önce görülmemiş şekilde uzun süre erişim problemleri yaşandı. Facebook, konu hakkında özür dilerken, konunun yalnızca sunucu kaynaklı olduğunu belirtti.

Bununla birlikte şirket, WhatsApp sesli mesajlar için uzun zamandır beklenen özelliğini duyurdu. Sesli mesajlar, artık konuşmadan çıkılsa da ya da ekran kapansa dahi devam edecek. Özellikle uzun süreli sesli mesajlarda, mesajı dinlerken ekranın ve konuşmanın açık olma zorunluluğu, kullanıcıları çok kısıtlayan bir durum olarak görülüyordu.

WhatsApp sesli mesajlar nasıl çalışacak?

whatsapp-sesli-mesajlar-yeni-ozellik-teknosafari

WhatsApp için gelecek güncelleme ile birlikte sesli mesajlar çok daha özgür bir şekilde çalışacak. Yeni güncellemede kullanıcılar, sesli mesajın bulunduğu sohbeti kapatsa ve başka bir sohbete geçiş yapsa bile sesli mesaj oynatılmaya devam edecek.

Bunun yanında sesli mesajın devam ettiği konuşmadan çıkıldığında sesli mesaj görünür olarak üst alanda sabitlenecek. Üst alanda sesli mesajı gönderen kullanıcının profil fotoğrafı ve adının yanında mesaj için duraklat ve oynat butonları yer alacak.

Bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve yayınlanmadığını hatırlatmakta fayda var. Yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise resmi bir açıklama bulunuyor. Ancak geliştirme aşamasının son adımlarında olduğu düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Yerel Mağazalar ve Hizmetler için Yeni Özellik Deniyor

WhatsApp Çoklu Cihaz Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz