amazon-prime-teknosfari

Amazon, Prime hizmetine abone olan kullanıcıların yalnızca bir e-posta adresi veya telefon numarası kullanarak başkalarına hediye göndermesine olanak tanıyan sistemini duyurdu. Hediye göndermek için herhangi bir adres bilgisi gerekmiyor.

Amazon, Prime aboneleri için özel hediye özelliğini duyurdu. Amazon Prime aboneleri, ürünü göndermek istediği kişinin e-mail ya da telefon numarası bilgileri üzerinden gönderebilecekler. Kullanıcılar, herhangi bir adres bilgisine ihtiyaç duymayacak.

Şimdilik yalnızca ABD içerisinde yürürlüğe giren hizmette, Amazon Prime aboneleri adres bilgisi olmadan hediye gönderebilecek. Sistem ise şu şekilde çalışacak:

Hediye yollayanın alıcının posta adresine asla erişemediği bu özellikte hediyeyi verenin kartından ücret alınmazken sadece satın alma tutarı kadar ödeme kartına bir blokaj koyuluyor. Alıcı daha sonra, bir kısa mesaj veya e-posta yoluyla, hediye verenden kendisini bekleyen bir hediye olduğuna dair bir bildirim alıyor. Alıcı, hediyeyi verenin ne gönderdiğini ortaya çıkarmak için Amazon’dan gelen bildirime tıklayabilir, hediyeyi ret veya kabul edebilir yada onu bir Amazon hediye kartına dönüştürebilir.

amazon-prime-hediye-teknosafari

Şirket, platformdaki her şeyin yeni hediye özelliği için uygun olmadığını, ancak “milyonlarca” öğenin uygun olduğunu belirtti. Uygun ürünler, Amazon ve platformunda üçüncü taraf satıcılar tarafından satılan ürünleri içeriyor.

Ayrıca sistemin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için hediye veren tarafın Amazon Prime abonesi olması gerekiyor. Ayrıca hediyeyi alan tarafın ise Amazon hesabı olması ve telefon numarası ve mail adresinin bu hesap ile ilişkilendirilmiş olması gerekiyor. Herhangi bir Prime üyeliği şartı bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Amazon Prime Ekim 2021 Ücretsiz Oyunları Yayınlandı

Amazon Prime Video Ekim 2021 Takvimi Açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz