WhatsApp geliştiricileri uygulamaya yeni özellikler eklemeye ve kullanıcılar için farklı deneyimler sunmak adına uygulamayı sürekli olarak güncelliyor ve hataları düzeltiyor. WhatsApp geliştirici ekip, şimdi ise hem Android hem de iOS platformuna yeni özellikler ekledi. Bunlardan biri ise ücretli ama etkili bir özellik ‘Hatırlatıcı’ oldu.

Dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması, son zamanlarda uygulamayı büyük ölçüde değiştirmekle birlikte kullanıcılar için daha kolay kullanım imkanı ve işlevsellik içeren özellikler eklemeye devam ediyor.

WhatsApp’ın kullanıcılara sunduğu yeni özellik aslında bir hatırlatıcı niteliğinde. Geliştirici ekibin bu özelliği kısa süre sonra sunacağı biliniyordu çünkü geçtiğimiz dönemlerde ‘’Any.do’’ isimli mobil uygulamanın yetkilileri, WhatsApp ile anlaştıklarını duyurmuştu. Şimdi ise bu özellik kullanıcılara sunulmuş durumda. Yani kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden hatırlatıcılar oluşturabilecek.

Any.do isimli uygulama sadece Android platformunda için bile 10 milyondan fazla indirmeye sahip, yani platform oldukça popüler durumda.

WhatsApp’a entegre edilen Any.do ile kullanıcıların hatırlatıcıyı kullanabilmesi için abone olmaları gerekiyor. Yeni eklenen özellik maalesef ücretsiz olarak sunulmuyor. Kullanıcıların özelliği kullanabilmeleri için uygulamaya abone olup aylık 5.99 dolar (yaklaşık 35 TL) ödemeleri gerekiyor. İşlemleri WhatsApp üzerinden tamamlayıp abone olduktan sonra ise tek yapmanız gereken şey hatırlatıcılar oluşturmak oluyor.

Özelliği kullanmak ise oldukça kolay. İstediğiniz herhangi bir şeyi daha sonra hatırlamak için Any.do’nun WhatsApp hesabına mesaj göndermeniz ve gerekli bildirimi yapmanız gerekiyor. Uygulama zamanı geldiğinde siz gereken hatırlatmayı yapıyor. Özelliği kullanmak için yapılması gereken başka bir şey gerekmiyor.

WhatsApp’ın yeni özelliğinin tek olumsuz yanı ise maalesef ücretli olması. Türkiye’de aylık yaklaşık 35 TL’ye gelen bu özelliğin tercih edilip edilmeyeceği ise ilerleyen dönemlerde görülecek.