LG oyuncu monitörü

LG, ince çerçeveleri ve yüksek tazeleme oranına sahip, yeni oyuncu monitörü UltraGear 27GN750 ‘yi tanıttı. LG ‘nin oyuncu monitörü 240 Hz tazeleme hızına sahip. 

Oyuncular için bilgisayar ve konsol, donanım özellikleri son derece önemlidir. Ama alınan güçlü işlemcilerin, grafik kartlarının ya da konsolların zevkini sürebilmek için güçlü özelliklere sahip monitörlere ihtiyaç vardır. Güney Koreli teknoloji firması LG, uzman olduğu panel üretimi noktasında yine iddialı bir ürün tanıttı. LG ‘nin oyuncu monitörü olarak tanıtmış olduğu UltraGear 27GN750 modeli, teknik özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda tasarım özellikleri ile de dikkat çekiyor. 

LG UltraGear 27GN750 özellikler 

LG UltraGear 27GN750 özellikler 

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG, oyunculara yönelik yeni monitörünü tanıttı. ‘UltraGear 27GN750’ model ismini taşıyan monitör teknik özelliklerinin yanında tasarım özellikleri ile de dikkat çekiyor. Ana renk olarak siyahı kullanan ve üzerinde tasarımı detaylandıran kırmızı çizgileri sahip olan monitörün, oldukça ince çerçeveleri bulunuyor. Ayrıca gelişmiş menteşe sistemi ile istenirse monitör dikey olarak kullanılabiliyor.  

LG’nin yeni oyuncu monitörü 27 inçlik bir ekran boyutuna sahip. Bu panel IPS teknolojisini kullanıyor. Oyuncular arasında dönen monitör tartışmalarında IPS teknolojisini kullanan monitörlerin tasarım ve video montajı için daha uygun olduğu söylenir. Ama LG’nin yeni monitörü gelişmiş  teknik özellikleri ile birlikte tam anlamıyla bir oyuncu monitörü. Aynı zamanda, IPS teknolojinin yüksek doğru renk oranı sayesinde, profesyonel anlamda da kullanılabilecek bir monitör. UltraGear 27GN750 modelinin resim tazeleme oranı 240 Hz. Yani bu monitör saniyede 240 kare gösterebilme yeteneğine sahip.  

Ayrıca bu özellik ile birlikte 1 ms’lik bir gecikme süresine sahip. Bu gecikme süresi bir pikselin ne kadar hızlı renk değiştirebildiğini gösteriyor. Bir oyuncu monitörü alınıyorsa en azından bu değerin 5 ms altında olması beklenebilir. Yani bu monitörün gecikme süresi de son derece başarılı. Monitör 1.000: 1’lik tipik bir kontrast oranına sahip. sRGB renk boyutunun %99’unu destekleyen monitörde ayrıca HDR10 özelliği bulunuyor.  

Oyuncuları ilgilendiren diğer özellikleri ise G-Sync hem de Adaptive-Sync teknolojilerine sahip olması. Bu iki özellik de en temelinde ekran kartından gelen emirlere tam anlamıyla uyduğunu gösteriyor. Yani hiçbir kare atlanmıyor, resimler birbirinin üzerine binmiyor ya da bozulmuyor. Bu film izlerken bile önemli bir özellik ama oyuncular için, hızlı oyunlarda hayat kurtarabilecek bir özellik. Bağlantı noktasında da 2 HDMI ve bir DisplayPort bağlantısına sahip.  

LG UltraGear 27GN750 fiyat

Gelişmiş teknik özelliklere sahip olan bu monitörün, resmi satış fiyatı 399.99 dolar. Sunduğu gelişmiş özellikler ile normal bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz.   

iPhone 12 Eylül’de Çıkacak Mı? Timur Akkurt ve Ekin Kollama “Pazar Sohbeti”

WhatsApp, internet kısıtlaması kararı aldı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz