Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

WhatsApp, kullanıcıların uzun süredir beklediği mesajları taşıma özelliği üzerinde testler yapmaya başladı. Peki aktarma işlemi nasıl gerçekleşecek?

Dünyanın her yerinden oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sunduğu yeni özellikler sayesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Uygulamanın şu an ki gündeminde ise QR kod ile mesaj taşıma özelliği bulunuyor.

WhatsApp, Başka Bir Telefona Mesaj Taşıma İşlemini Daha Kolay Hâle Getiriyor

WhatsApp’taki sohbetlerinizi başka bir telefona aktarabilmeniz için önceden Google hesabını bağlayıp, sohbetleri buluta yüklemeniz gerekiyordu. Hemen ardından ise yedeği yeni cihazınıza indirdikten sonra mesaj aktarma işlemi tamamlanıyordu.

WABetaInfo, paylaştığı blog yazısıyla WhatsApp’ın yeni mesaj taşıma özelliğini ortaya çıkardı. Söz konusu özellik, QR kod kullanarak tüm sohbetlerinizi başka bir telefona aktarabilmenize imkân sağlıyor. Bu sayede artık mesajları buluta yükleyip, yeni cihaza indirmeniz gerekmiyor.

WhatsApp’ın Mesajları Taşıma özelliğinden yararlanmak için ilk olarak uygulama içerisinden Ayarlar‘a giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Sohbetler kısmına girin ve oradan da Mesajları Taşı seçeneğine tıklayın.

Mesajları Taşı bölümünde, aktarma işlemi için bir QR kod oluşturulacak. Bunu yeni telefonunuzun kamerası ile okuttuğunuz sırada uygulama mağazasına yönlendirileceksiniz. Buradan WhatsApp’ı indirin. Uygulamayı açtığınız zaman hesabınıza otomatik olarak giriş yapılarak tüm sohbetleriniz aktarılacak.

Şimdilik Sadece Beta Kullanıcılarına Sunuldu

WhatsApp yeni özelliği, Android 2.23.1.26 güncellemesi ile beta kullanıcılarına sunuldu. Gelecek günlerde ise herkesin kullanımına açılması bekleniyor. Aynı zamanda mesaj taşıma şu an geliştirilme aşamasında olduğu için birtakım değişiklikler söz konusu olabilir.

WhatsApp’ın bu özelliğini kullanmak istiyorsanız mesaj taşıma sırasında herhangi bir hatayla karşılaşabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim. Bazı kullanıcılar sohbetlerin tam aktarılmadığını, bazıları da tüm mesajların silinip aktarılma işleminin tamamlanmadığını söylüyor.

WhatsApp’ın yeni mesaj aktarma özelliği hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce söz konusu özellik birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılacak mı? Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması, bu özellikten de gördüğümüz üzere yüksek bir kullanıcı deneyimi elde etmek için sürekli kendini yeniliyor. Bakalım WhatsApp’ın kendisine katacağı bir sonraki hamle ne olacak? Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz