TP-Link, Wi-Fi USB adaptör ailesinin bir üyesi olan Archer T4U modelini yenileyerek daha geniş kapsama alanında daha hızlı bir çözüm sunuyor.

Yenilenen ve güçlenen Wi-Fi USB adaptör, yeni nesil kablosuz ağ desteği sunmayan bilgisayar sahiplerine Wi-Fi bağlantı performansında artış sağlıyor. Cihazın yeni kasa yapısında antenlerin gömülü olduğu bölümün hareketli hale getirildiği kaydediliyor. USB 3.0 desteği sunan model geriye doğru uyumluluk da sunuyor. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda USB aracılığıyla bağlanan cihaz Wi-Fi desteği sağlıyor. 802.11ac kablosuz standardını destekleyen üründe çift bant özelliği de bulunuyor. Ürünün toplamda 1300Mbps’ye varan kablosuz hıza ulaşabiliyor.

Geniş Wi-Fi kapsama alanı sunan model, MU-MIMO teknolojisine de sahip. Bu teknolojiyi barındıran bir yönlendirici kullanılıyorsa örneğin, ağ verimliliği artırılarak eş zamanlı iki veri akışı da sağlanabiliyor. Hüzmeleme (Beamforming) teknolojisine de destek veren Wi-Fi USB adaptör, kablosuz ağın kapsama alanının bağlı cihazların konumuna göre uygun bir esneklikte olmasını da sağlayabiliyor.

Windows, Mac ve Linux ile uyumlu olan TP-Link modelinin Türkiye satış fiyatı ise KDV dahil 45.70 dolar.