Teknoloji devi Xiaomi, yeni telefon ailesi Xiaomi 13 serisi için çalışmalara devam ederken, telefonun görselleri medyaya sızdı. İşte Xiaomi 13 serisinin tasarımı ve özellikleri!

Akıllı telefon pazarının en gözde isimlerinden Xiaomi, çok yakında en yeni amiral gemisi serisi Xiaomi 13 ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Marka hazırlık aşamasındayken, yeni 13 serisinin tasarımına ve özelliklerine dair birçok sızıntı meydana çıkıyor. Bugün o sızıntılara bir yenisi daha ekleniyor.

Son sızıntılar, Xiaomi 13 serisinin ön ve arka tasarımını tamamıyla gözler önüne serdi. Bunun yanı sıra, telefonun özellikleriyle ilgili görüntüler de sosyal medyada paylaşıldı. İşte henüz geliştirme aşamasında olan Xiaomi 13’ün tasarımı ve özellikleri!

Xiaomi 13 Serisinin Tasarımı Ortaya Çıktı!

Xiaomi 13 serisi akıllı telefonların piyasaya çıkış tarihi yaklaştıkça, telefonların tasarımı ve özelliklerine ait bilgi ve görseller de sızdırılmaya başladı. Dün sosyal medyada paylaşılan bir görsel, telefonların tasarım özelliklerini büyük ölçüde gözler önüne serdi.

Medyaya sızan görseller hakkında henüz Xiaomi tarafından bir doğrulama gelmedi. Ancak Pro modelle ilgili ortaya çıkan sızıntının hemen ardından paylaşılması ve ilk sızıntıyı desteklemesi, Xiaomi 13 serisinin tasarımını doğrular nitelikteydi.

Xiaomi 13 Serisinin Tasarımı ve Özellikleri Nasıl?

Görsel incelendiğinde, Xiaomi 13 Pro‘nun kavisli ve standart modelin düz bir ekranla kullanıcı karşısına çıkacağı söylenebilir. Aynı zamanda her iki modelin de sağ tarafında ses açma kapama ve güç düğmesi yer alıyor. Akıllı telefonların dikdörtgen kamera kurulumuna sahip olacağı görülüyor. Bunun yanında cihazlarda, LED flaş ile birlikte iki yardımcı sensör de yer alıyor.

Önceki sızıntıları ele alırsak, seri selefine kıyasla daha ince çerçeveli 6.36 inç 120 Hz tazeleme hızı OLED panele sahip olacak. Aynı zamanda 1.5K ekran çözünürlüğüyle gelecek. Xiaomi 13, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Yonga seti; selefinde olduğu gibi TSMC’nin 4 nm fabrikasyon sürecinden geçecek. Aynı zamanda bir adet Cortex X3, iki adet Cortex A720, iki adet A710 ve üç adet Cortex A510 çekirdeklerine ev sahipliği yapacak. Grafik tarafında ise Adreno 740 bizleri karşılayacak. Telefonun ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz