İş dünyasının popüler uygulamalarından Slack, son yılların en büyük ve önemli özelliğini duyurdu. ‘Canvas’ özelliği sayesinde iş hayatınız kat kat kolaylaşacak!

İş dünyasının en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen Slack, dün son yıllarda geliştirdiği en büyük özelliği kullanıcılarına tanıttı. Platforma gelen yeni özellikle birlikte kullanıcılara, doğrudan Slack içinde belgeler düzenleyebilme ve bu belgelere çeşitli kaynakları doğrudan ekleyebilme imkanı sunuldu.

Slack’in yeni özelliği, aslında çatı şirket Salesforce’un yıllar önce yaptığı satın alımla birlikte gerçekleşti. Salesforce, 2016 yılında 750 milyon dolar karşılığında ‘Quip’ adlı şirketi satın almıştı. Fakat bu şirketin ürünlerini yayma konusunda geride kalmıştı. 2020’de 28 milyar dolara satın aldığı Slack ise Quip’in kullanılacağı en büyük yer oldu. Peki, Quip sayesinde Slack’e eklenen ‘Canvas’ özelliği neler sunuyor?

İşte Slack’in Yeni Özelliği Canvas!

Slack kullanıcıları, uygulamaya yeni eklenen ‘Canvas’ özelliği sayesinde çok daha üretken ve erişilebilir bir çalışma ortamına sahip olacak. Ayrıca kullanıcılar Canvas ile oluşturulan belgeler içine eş zamanlı olarak yazı ve görsel ekleyebilecekler. Buna ek olarak, YouTube ve Twitter gibi platformlardan alınan bağlantılar belgeye yapıştırıldığında bu bağlantıdaki içerikler doğrudan kullanıcılara gösterilecek.

Canvas, mantık olarak Slack içerisinde küçük bir internet sitesi gibi faaliyet gösterecek. Kullanıcılar, oluşturulan her bir Canvas belgesi içinde Slack’te bulunan özelliklerin yanı sıra üçüncü taraflar tarafından geliştirilen araçları da kullanabilecekler.

Bu Özellikler İş Yaşantısını Kolaylaştıracak

Canvas’ı öne çıkaracak özelliklerin en önemlisi, önemli notların ve kaynakların tek bir yerden kolay bir şekilde bulunabilmesi olacak. Bu belgeler, bir not belgesi olarak da kullanılabilecek. Böylelikle Slack’in en büyük sorunlarından birisi olan ‘aradığını bulamamak’, Canvas ile kısmen tarihe karışacak. Slack’te bulunan her bir kanal, otomatik olarak bir Canvas belgesine sahip olacak. Bununla birlikte kullanıcılar, kendi Canvas tablolarını da oluşturabilecekler.

Uygulamanın yenilikleri bununla sınırlı değil, tek bir tuşla yöneticilere iş telefonu, bilgisayarı ve yazılımı gibi taleplerde bulunulabilecek. Elbette bu iletişim seçenekleri, aklınıza gelen her şekilde özelleştirilebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz