Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Xiaomi’nin Türkiye’de üretim yapacağı fabrikanın açılış tarihi açıklandı. 2000 kişiyi istihdam yaratacak olan Xiaomi Türkiye fabrikası, yapılan açıklamalara göre 29 Mart 2021’de resmi olarak açılacak. 

Son zamanlarda Oppo, Samsung ve Xiaomi’nin Türkiye’de üretim yapmak için çalışmalara başladığı haberleri gündeme sık sık geliyor. Bu bağlamda OPPO’nun Türkiye’deki fabrikası için çalışmalara devam ediyor. Hatta geçen günlerde Teknoloji Bakanı Mustafa Varank OPPO’nun fabrikasını ziyaret etmişti. OPPO’nun yanı sıra Çinli üretici Xiaomi’nin de İstanbul Avcılar’daki fabrikası da ziyaret edilmişti. Şimdi ise Xiaomi Türkiye fabrikasının açılış tarihi açıklandı. 

30 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’de akıllı telefon üretimine başlayacak olan Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin fabrikası için beklenen tarih belli oldu. Xiaomi’nin yaptığı açıklamalara göre fabrika 29 Mart 2021 tarihinde açılacak. 

Xiaomi Türkiye fabrikası açılış tarihi duyurusu:

Xiaomi, Türkiye’deki fabrikasının açılış tarihini şu sözlerle duyurdu: 

“Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp’un, 2000 kişiye istihdam sağlayarak yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikasının açılışı 29 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecektir.”

Xiaomi ve Salcomp işbirliği ile faaliyete başlayacak olan Xiaomi Türkiye fabrikası açılışına Global Başkanı Shou Zi Chew ile Salcomp Avrupa Direktörü David Chang de katılacak. 

Xiaomi Türkiye’de fabrika kuruyor: 5 milyon adet telefon üretilecek

30 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’de akıllı telefon üretimine başlayacağını açıklayan Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, İstanbul’un Avcılar semtinde açılan fabrika ile ilgili ilk detayları kısa bir süre önce paylaşmıştı. ‘Salcomp’ iş birliğiyle hayata geçirilecek olan fabrikanın, bu yılın ilk çeyreğinde akıllı telefon üretimine başlayacağı duyurulmuştu. Türkiye’nin, Avcılar’da açılacak fabrika ile Xiaomi’nin dünyada üretime geçeceği dördüncü ülke olacağı belirtilmişti. Marka, bu yatırımıyla hem mavi yaka hem de beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 2 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacağına işaret etmişti. Söz konusu üretim tesisinin, yıllık 5 milyon adet telefon üretim kapasitesine sahip olacağının da altı çizilmişti. Xiaomi dışında, Oppo ve Tecno gibi Çinli teknoloji şirketlerinin de Türkiye pazarında üretime yatırım yaptıkları biliniyordu.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, Türkiye Fabrikası Bünyesindeki İlk Test Üretimini Gerçekleştirdi 

Oppo fabrikası görüntülendi. Üretim şubatta başlıyor

Spot ve Digidog’un tehlikeli operasyonları, 3D yazıcıyla okul | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz