Xiaomi Türkiye Fabrikası
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Kısa bir süre önce Oppo’nun ardından Xiaomi’nin Türkiye’deki üretim tesisini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, söz konusu ziyarete ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı. Varank’ın paylaşımına göre; Xiaomi, Türkiye fabrikası bünyesindeki ilk test üretimini gerçekleştirdi. Çin merkezli teknoloji devinin, Türkiye pazarında ürettiği ilk akıllı telefon modelinin ‘Redmi 9C’ olduğu ifade edildi.  

Oppo fabrikasına yaptığı ziyaretin ardından Xiaomi’nin Türkiye’deki üretim tesisini de ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, söz konusu ziyarete ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Varank’ın paylaşımına göre; Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, Türkiye fabrikası bünyesindeki ilk test üretimini gerçekleştirdi. Yerli üretim olarak piyasada görülmeye başlanacak ilk Xiaomi marka akıllı telefonun, ‘Redmi 9C’ olacağı ifade edildi.  

Varank, konuya ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Global teknoloji devlerinin ülkemize yatırımları devam ediyor! Xiaomi, küresel tedarikçi Salcomp ile Türkiye’de kurduğu fabrikasında test üretimine başladı. Hoşgeldin! @XiaomiTurkiye ifadelerine yer verdi. Üretim tesisinde, kısa bir süre içerisinde seri üretime başlanacağının da altı çizildi.  

Xiaomi, Avcılar’da açılan fabrika ile ilgili ilk detayları kısa bir süre önce paylaşmıştı

Xiaomi Fabrika

Diğer yandan; 30 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’de akıllı telefon üretimine başlayacağını açıklayan Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, İstanbul’un Avcılar semtinde açılan fabrika ile ilgili ilk detayları kısa bir süre önce paylaşmıştı. ‘Salcomp’ iş birliğiyle hayata geçirilecek olan fabrikanın, bu yılın ilk çeyreğinde akıllı telefon üretimine başlayacağı duyurulmuştu. Türkiye’nin, Avcılar’da açılacak fabrika ile Xiaomi’nin dünyada üretime geçeceği dördüncü ülke olacağı belirtilmişti. Marka, bu yatırımıyla hem mavi yaka hem de beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 2 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacağına işaret etmişti. Söz konusu üretim tesisinin, yıllık 5 milyon adet telefon üretim kapasitesine sahip olacağının da altı çizilmişti. Xiaomi dışında, Oppo ve Tecno gibi Çinli teknoloji şirketlerinin de Türkiye pazarında üretime yatırım yaptıkları biliniyordu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi Türkiye Fabrikası ile İlgili İlk Detaylar Belli Oldu! 

Xiaomi Türkiye, Resmi Satış Sitesi ‘mishoptr.com’u Kullanıma Açıyor 

Xiaomi, Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimi Yapmaya Başlayacağını Duyurdu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz