Watch Color isimli yeni akıllı saatini herhangi bir özelliğini açıklama yapmadan duyuran Xiaomi, yeni akıllı saatiyle alakalı cinsiyet ayrımı yapmadığını belirtti.

Akıllı telefon sektörünün gelişmesiyle birlikte yeni nesil ürünler de hayatımızı büyük ölçüde etkilemeye başladı. Genellikle akıllı telefonlarla entegre bir şekilde kullanılan akıllı saatlere kullanıcılar büyük bir ilgi gösterdi. Bunun sonucunda ise şirketler akıllı saat üzerindeki çalışmalarını daha da artırdı. Xiaomi de yaklaşık iki ay önce şirketin ilk akıllı saati Mi Watch’u duyurmuştu. Anlaşılan o ki şirket, akıllı saatleri için çalışmalarını hızlandırdı.

Xiaomi giyilebilir teknoloji sektöründe aslında ismini ‘ilk akıllı bileklik’le duyurmuştu. Özellikle de “Mi Band” serisiyle sektörde öncü olmayı başarmıştı. Xiaomi şimdiyse, “Watch Color” isimli yeni akıllı saat modelini duyurdu.

Şirket yeni akıllı saatini duyurdu ancak, saat ve saatin özellikleriyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Xiaomi’ye göre yeni akıllı saatleri, tüm tüketici tercihlerini karşılayan ve cinsiyet farkı gözetmeyen bir ürün olarak karşımıza çıkacak. Watch Color hem farklı renk seçenekleri hem de özelleştirilebilir kordon yapısıyla dikkatleri üzerine çekecek.

Tanıtılan akıllı saatle alakalı teknik özelliklere de değinilmedi ancak cihazla alakalı bazı söylentiler mevcut. Akıllı saatin 1.39 inç boyutunda dairesel bir ekrana sahip olacağı, kalp atışı, barometre, ivmeölçer ve su geçirmezlik sertifikasıyla birlikte geleceği söyleniyor. Aslına bakacak olursak, neredeyse tüm akıllı saatlerin sahip olduğu bu ortak özelliklerin Watch Color’da da olacağının söylenmesi, fazlasıyla mantıklı.

Xiaomi teknik özelliklerini ve fiyatını açıklamadığı akıllı saatinin çıkış tarihini paylaştı. Yapılan açıklamalara göre cihaz, 3 Ocak 2020’de satışa sunulacak