Google’ın 2020’de Pixel 4a olarak rekabetçi bir orta sınıf telefon çıkarması ve bu telefonda delikli ekran kamera desteği(hole-punch) sunması bekleniyor. Pixel 4a, orta sınıf telefon üstünlüğünü Pixel 3a’dan alacak gibi gözüküyor. 

Mevcut Pixel 4 arasındaki temel farklar ve ekranın sol üst köşesinde delikli bir kamera, arka tarafta bir parmak izi sensörü (Pixel 4 telefonlarında yer alan bir özellik) ve kablolu kulaklıklar için geleneksel bir 3,5 mm ses jakı olması bekleniyor. Orta sınıf işlemci ve Pixel 4’ün zayıf performanslı bataryası düşünüldüğünde, Pixel 4a cihazının bataryasının Pixel 4’e göre daha gelişmiş olması da bir diğer beklenti.

Pixel 4a ile ilgili görsel sonucu

Ekranın 5.6 inç yerine biraz daha büyük, 5.7 veya 5.8 inç olduğu bildiriliyor. Ayrıca ekran yüz tanıma teknolojisini de barındırdığı düşünülüyor ancak daha dar tanıma çerçevesi olduğu için arka parmak izi okuyucusunun olması kaçınılmaz görünüyor. Ayrıca Cihazın orta bir düzeyde Snapdragon işletim sistemi ile gelmesi muhtemeldir. Google Pixel 4a hakkında hala bir çok bilinmeyen var. 

Google Pixel 4a ne zaman çıkıyor? 
Tarih kesin olmamakla birlikte Google geçen yılla aynı takvimi izliyorsa, Pixel 4a’nın Mayıs ayında Google IO 2020 fuarında resmi olarak açıklanması bekleniyor.