Vodafone Türkiye, içerik üreten kurumlar için yeni bir hizmeti pazara sundu. Ayrıntılar haberimizde

Vodafone Türkiye, yeni Bulut Tabanlı İçerik Dağıtım Ağı (CDN) hizmetini Medya ve Video İçerik Sağlayıcıları, Bankacılık ve Finans, Online Eğitim, E-Ticaret, Online Oyun gibi farklı sektörlerdeki içerik üreticilerinin kullanımına sundu. Vodafone, yüksek performansa sahip Bulut Tabanlı İçerik Dağıtım Ağı teknolojisiyle, Türkiye’de içerik üreten kurumların servis kalitesini artırmasına destek olurken, hızlı içerik indirme ve video hızlandırma gibi yetkinliklerletüm internet kullanıcılarının dijital deneyimini de iyileştirecek.

İçerik sağlayıcılardan alınan hiznet kalitesini artırmak

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Gemici, şunları söyledi: “Hızla artan dijitalleşme ve gelişen internet servisleri, Bulut Tabanlı İçerik Dağıtım Ağı hizmetinin önemini daha da artırdı. Vodafone olarak, müşterilerimize dijital teknolojiler alanında güvenilir ve sürdürülebilir hizmeti sunmaya odaklanıyoruz. Bu kapsamda, çok farklı sektörlerde içerik üreten müşterilerimiz için Bulut Tabanlı İçerik Dağıtım Ağı hizmetini başlattık. Aynı zamanda bu hizmetle bireysel müşterilerimizin içerik sağlayıcılardan aldıkları hizmet kalitesini de önemli oranda artırmayı hedefliyoruz.”

Farklı veri türlerindeki içerik dağıtımını hızlandırıyor

Vodafone’un yeni Bulut Tabanlı İçerik Dağıtım Ağı hizmetiyle son kullanıcılara düşük internet sitesi gecikmesi, daha hızlı indirme ve daha kesintisiz canlı video deneyimi sağlanarak benzersiz bir internet deneyimi sunuluyor. Kodlama, kod dönüştürme ve ağ optimizasyon teknolojileriyle fark yaratan Vodafone Bulut Tabanlı İçerik Dağıtım Ağı, yüzde 99,9 oranındaki hizmet süresi ve yüzde 99’a varan planlama başarısı oranı ile kurumların görüntü, video, uygulama paketi gibi farklı veri türlerindeki içerik dağıtımını hızlandırıyor ve son kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını karşılıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz