yemeksepeti-mahalle-teknosafari-min

Dijital olarak yemek ve market alışverişimizi kapımıza kadar getiren Yemeksepeti, yeni hizmetini yayınladı. Yemeksepeti Mahalle, Mahalle esnafını dijital ortama taşıyor.

Yemeksepeti, güncel olarak 25 milyondan fazla kullanıcısı, 60 binden fazla iş ortağı restoran ve 300’den fazla Yemeksepeti Banabi hizmet noktası ile hizmetlerine devam ediyor. Bununla birlikte şirket, Mahalle hizmetini yayınladı.

Yemeksepeti Mahalle ile birlikte kullanıcılar, istediği ürünü mahalle bakkalından sipariş ederek evine teslim alabiliyor. Mahalle hizmetinde Market, Kasap, Manav, Şarküteri, Kuruyemiş, Petshop, Balık&Deniz Ürünleri, Çiçek, Kozmetik&Güzellik ve Aktar&Organik Ürünler kategorileri yer alıyor.

yemeksepeti-mahlle-nedir-teknosafari

Yemeksepeti İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Baki konu hakkında, “Yemeksepeti olarak 20 yıl önce Türkiye’de henüz internet kullanımı yaygın değilken Türkiye’nin ilk online pazaryerlerinden birini oluşturup, insanların evlerine yemek siparişi verme kültürünün oluşmasında çok ciddi bir rol üstlendik. Tüketici davranışları değişmeye başlayınca kullanıcılarımız bizden yemek siparişi yerine diğer ürün kategorilerine de ulaşabilecekleri ek hizmetler istediler. 2019 yılında hızlı market hizmetimiz Yemeksepeti Banabi ile bunun ilk ayağını sağladık. Bugün ise Yemeksepeti Mahalle ile mahalle esnafını da dahil ederek hizmet ağımızı bu beklentiler doğrultusunda daha da genişletiyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yemeksepeti, şimdi de yeni hizmeti ile esnafı dijitalleştirerek mahalle esnafının sürdürülebilir şekilde büyümesine, yerel ekonomiye ve istihdama katkı sağlıyor. Bugün 10 bine yakın çalışanı bulunan Yemeksepeti, yeni hizmeti Yemeksepeti Mahalle ile 1000’den fazla kişiye istihdam sağlayacak.

İlk etapta İstanbul’un belirli bölgelerinde hizmet vermeye başlayacak Yemeksepeti Mahalle’nin kısa süre içerisinde tüm illere yayılması planlanıyor. Ek olarak Mahalle hizmetinde çok kısa sürede 10 bin mahalle esnafını dijitalleştirmek ve cirolarına katkı sağlamak hedefleniyor. Yemeksepeti Mahalle hizmetinde Market, Kasap, Manav, Şarküteri, Kuruyemiş, Petshop, Balık&Deniz Ürünleri, Çiçek, Kozmetik&Güzellik ve Aktar&Organik Ürünler kategorileri yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:

Yemeksepeti, Evden Çalışan Şirketler için Bulut Yemekhane Hizmetini Tanıttı: Kurumsal Cüzdan

Yemeksepeti, Delivery Hero ile Türkiye’de Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi Kuruyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz