youtube music şarkı sözü

YouTube Music’e gelen yeni güncelleme ile kullanıcılar artık, şarkı sözlerini anlık olarak takip edebilecek. Kullanıcılara sunulan yeni güncellemede şarkı sözleri anlık olarak farklı dillerde görüntülenebiliyor.

YouTube Music ’e gelen yeni güncelleme hem iOS hem de Android ekosisteminde kullanıcılara sunuldu. Şirket, yeni güncelleme ile eklenen YouTube Music ’e şarkı sözü takip edebilme özelliğini uygulamanın web sürümüne eklemek için çalıştığını da açıkladı. 

YouTube Music mobil uygulamasına eklenen şarkı sözlerini anlık olarak takip edebilmeye yarayan yeni özellikle birlikte kullanıcılar şarkı sözlerini uygulama içerisinde görüntüleyebiliyorlar.

youtube music anlık şarkı sözüKullanıcıların hem Android hem de iOS ekosistemine eklenen yeni özelliği kullanabilmeleri için, müzik dinlerken oynatıcı ekranındaki sol tarafta bulunan ‘i’ butonuna dokunmaları gerekiyor. Kullanıcılar ‘i’ butonuna dokunduktan sonra şarkı sözlerini açmak mümkün oluyor. Şarkı sözleri müzik ekranının alt kısmında görülüyor. YouTube Music şarkıların anlık olarak görüntülenebilmesi özelliği kullanılmaya başlandı ancak, yeni birçok şarkıda kullanıcılar şarkı sözlerini göremiyorlar. Kullanıcıların şu an da yeni şarkılarda anlık şarkı sözü takip edememe durumunun kısa zaman içerisinde YouTube tarafından çözülebileceği düşünülüyor.

YouTube’un, YouTube Music platformuna eklediği şarkı sözlerini takip edebilme özelliğini şirketin rakipleri Apple Music ve Spotify’da da görüyoruz. Her iki müzik platformunda da hali hazırda bulunan özelliği; Apple Music ve Spotify’da şarkı sözleri müzikle senkronize bir şekilde görülebiliyor. Ancak YouTube Music’e eklenen özellikte şarkı sözleri ekranda durağan bir şekilde çıkıyor. Yani kullanıcıların YouTube Music şarkı sözü takip edebilme özelliğini kullanabilmek için ekranı manuel olarak kaydırması gerekiyor. 

YouTube Music şarkı sözü takip edebilme özelliğinin uygulamanın web sürümüne de geleceğini söyleyen şirket, bunun için herhangi bir tarih ve süre belirtmedi. Ancak YouTube, şarkı sözlerinin anlık olarak takip edilebilmesi özelliğinin uygulamanın web sürümü için de çalışılmaya başladığını belirtti. Apple Music, Spotify’da da gördüğümüz ve YouTube’un bünyesine eklediği yeni özellik için şirket, platformda bulunan şarkı sözlerinin LyricFind aracılığıyla her gün güncellendiğini belirtti. Ancak platformda yeni şarkılar için desteklenmeyen özelliğin ne zaman aktif olacağı ise bilinmiyor.

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Strateji Oyunu #EvdeKal

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

“Ünlüler 3 bin lira için coronavirüse iyi geliyor diye reklam yaptı”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz