Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Amazon, The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) dizisinin oyuncu kadrosunu açıkladı. Bizleri yeniden Orta Dünya’ya götürecek olan fantastik seri, gelecek ay Yeni Zelanda’da prodüksiyona girecek.

J.R.R. Tolkien tarafından kaleme alınan, uyarlanan filmiyle Hollywood’da en yüksek gişe hasılatına ve milyonlarca izleyiciye ulaşan Yüzüklerin Efendisi hikayesinin dizi versiyonunun çekimleri Yeni Zelanda’da başlıyor.

Amazon, Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin (Television Critics Association – TCA)düzenlediği bir etkinlikte dizinin resmi oyuncu kadrosunu açıkladı. 1 milyar dolardan fazla bütçeye sahip olması beklene Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonunun 20 bölüm olacağı ve prodüksiyon sürecinin şubatta başlayacağı ifade edildi.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Oyuncu Kadrosu 

Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman resmen açıklanan isimler. Fakat bu isimlerin hangi karakterler hayat vereceği henüz bilinmiyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Prodüksiyonuna gelecek ay Yeni Zelanda’da başlanacağı açıklanan Yüzüklerin Efendisi dizisi, JD Payne ve Patrick McKay tarafından geliştiriliyor. Yazar kadrosunda Gennifer Hutchison (Breaking Bad) ve Bryan Cogman’ın (Game of Thrones) da olduğu serinin ilk bölümünüJurassic World: Fallen Kingdom filminin yönetmeni Juan Antonio Bayona yönetecek.

Yüzüklerin Efendisi dizisi, Tek Yüzük’ün yaratılışı, Sauron’un yükselişi ve ilk yenilgisinin dahil olduğu 3441 yıllık bir dönemde geçecek. Amazon Studios tarafından Warner Bros. Entertainment‘ın bir bölümü olan Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve New Line Cinema ile iş birliği içinde üretilen fantastik serinin 2021 yılı içinde yayınlanması bekleniyor.

Amazon Prime Video, yeni dizisi Hunters’ın fragmanını yayınladı