Zoom Phone Bulut Telefon

Popüler görüntülü konuşma platformu Zoom, ‘Zoom Phone’ bulut telefon hizmetini Türkiye’de kullanıma sunduğunu duyurdu. 40’tan fazla ülkede yerel telefon hizmeti sunan platformun, kurumların telefon sistemi gereksinimlerini tek bir platformda birleştirmelerine olanak tanıdığı ifade edildi.  

Popüler görüntülü konuşma platformu Zoom, ‘Zoom Phone’ isimli bulut telefon hizmetini Türkiye’de kullanıma sunduğunu duyurdu. ‘Zoom’ platformu üzerine inşa edilen hizmetin, kurumların tek bir platform üzerinden 40’tan fazla ülkede HD ses kalitesiyle güvenli iletişim kurmasını mümkün kıldığı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; sesli iletişimi kolaylaştırmak için modern kullanıcı deneyimine sahip kurumsal özellikler sunan ‘Zoom Phone’, kurumların iş iletişimlerini Zoom’un hepsi bir arada ve video öncelikli tümleşik iletişim platformunda birleştirmek için eski telefon sistemlerinden uzaklaşmalarına olanak tanıyor. Kurumlar, ‘Zoom Phone Global Select’ planıyla Zoom’un ‘PSTN’ hizmeti sunduğu 40’tan fazla ülke ve bölgede tek bir fiyat karşılığında yurt içi arama satın alabiliyor. Bu sayede; dünyanın çeşitli yerlerinde ofisler için birçok GSM operatörüyle hizmet anlaşmaları yapmak yerine, tüm iletişim ihtiyaçları Zoom ile basitçe çözülebiliyor. 

Windows, MacOSiOS ve Android platformlarında uygulamalar aracılığıyla kullanılabilen ‘Zoom Phone’, hem masaüstü hem de mobil cihazlardan sorunsuz telefon görüşmeleri yapılmasını ve sesli mesajların dinlenebilmesini sağlamayı vadediyor. Kurumlar ayrıca; yönetici portalı üzerinden kullanıcıları yönetebiliyor, çağrı kalitesini ve kullanım verilerini izleyebiliyor. Hizmetin, akıllı çağrı yönlendirme sistemiyle de çağrıları hızlı ve verimli bir şekilde bağladığı ifade ediliyor. Salesforce.com, Microsoft Office 365, Google G-Suite ve Slack entegrasyonları ise çalışanların bu uygulamalardayken tek bir dokunuşla telefon görüşmeleri başlatabilmesini sağlayarak üretkenliklerini artırmayı hedefliyor. 

‘Zoom Phone’, masaüstü telefonlarla da kullanılabiliyor

Zoom Phone

Öte yandan; ‘Zoom Phone’, bilgisayar ve mobil cihazların yanı sıra önde gelen üreticilerin çeşitli masaüstü telefonlarıyla da kullanılabiliyor. Böylece, ihtiyaç duyulan durumlarda geleneksel masaüstü telefon deneyimi sürdürülebiliyor. Hizmet, kurumların mevcut numaralarını Zoom’a geçirmelerine olanak tanıyan ‘Yerel Numara Taşıma (LNP)’ işlemini de destekliyor. Bu sayede; isteyen kurumlar, numaralarını değiştirmeden Zoom Phone’ hizmetinden faydalanabilirken isteyenler, Zoom’dan yeni yerel veya uluslararası telefon numaraları da alabiliyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Zoom Yorgunluğu için Yapılması Gerekenler

Zoom Cloud Meetings Nasıl Kullanılır?

Zoom, E-posta Hizmeti için Çalışmalara Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz