THE HAGUE, NETHERLANDS - 2020/06/12: A director is seen having an online meeting with his employees through a laptop on zoom video call app. The Dutch government has ordered all offices to be closed until further notice in attempt to control the spread of the COVID-19 Coronavirus. (Photo by Robin Utrecht/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

2020’nin parlayan uygulamalarından Zoom ’un şimdi ise e-posta hizmeti sunmaya başlayacağı iddia ediliyor. Popüler video konferans uygulamasının söz konusu hizmetini pandemi sonrasında kullanıcı kaybetmemek için hizmete açacağı söyleniyor. 

Küresel anlamda zorlu süreçlerden geçtiğimiz ve iş yapış şeklimizden sosyal hayatımıza kadar pek çok alışkanlığın değiştiği bu dönemde karantina tedbirleri uygulanmaya devam ediyor. Bu bağlamda insanlar evlerinden çıkmayarak çevrim içi bir şekilde sosyalleşiyor, eğitim alıyor ya da işlerini yürütüyor. Pandemiyle birlikte pek çok dijital platformun kullanıcı sayısı ciddi derecede artış gösterse de, hayatımızın içine entegre olan Zoom bu noktada büyük başarı sergiledi. Şirket kolay ve basit bir şekilde video konferans imkanı sunduğu için kullanıcı sayısını çok ciddi oranlarda artırdı. Görüntülü görüşme imkanı sunan Zoom’un şimdi ise yeni bir hizmet için çalışmalara başladığı ortaya çıktı. 

Piyasa değerinde ve kullanıcı sayısında yoğun bir artış yaşayan ve pek çok kişinin video konferans yapmak için tercih ettiği Zoom’un pandemi sonrası dönem için yeni bir hizmet geliştirdiği iddia ediliyor. Hala küresel anlamda önemli sıkıntılar yaşatan pandeminin ne zaman biteceği kesin olarak bilinmese de kontrol altına alınmasıyla birlikte kısmen de olsa eski normal hayatlarımıza dönebileceğiz. Bu bağlamda şimdiye nazaran azalması beklenen video konferanslar için Zoom’un yeni bir çalışma yaptığı ortaya çıktı. Pandemi sonrası dönemde de ilgiyi kaybetmek istemeyen Zoom bunun için e-posta hizmeti sunmaya başlayabilir. 

Zoom e-posta ve takvim hizmeti için çalışmalara başladı

Popüler görüntülü görüşme imkanı sunan Zoom’a yakın kaynaklardan elde edilen verilere göre, Zoom ilerleyen dönemlerde bir e-posta ve takvim uygulaması hizmeti sunmak için çalışmalarına başladı. Şirketin yeni hizmetlerini ne zaman hizmete açacağı henüz bilinmese de Zoom’un projeleri beklendiği gibi giderse 2021 yılının başında e-posta ve takvim hizmetlerini kullanıcılarına sunacağı tahmin ediliyor. 

2020’de hayatımızın içine tamamen giren Zoom, karantina tedbirlerinin azalmaya başlamasıyla insanların ofislerine ve okullarına döneceği dönemde de kullanıcılarını kaybetmek istemiyor. Bu bağlamda çalışmalarını sürdürmeye devam edeceği ve Zoom’un yakın zamanda e-posta ve takvim hizmetlerini sunacağı düşünülüyor. Şirket, yeni hizmetleriyle alakalı olarak resmi bir açıklamada henüz bulunmadı. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Zoom, Yılbaşında 40 Dakika Süre Sınırlamasını Kaldıracak

Zoom, 2021 Yılı İçin Güvenlik Öngörülerini Paylaştı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz