Okuma Süresi
1 dakika

Piyasaya hızlı bir giriş yapan ve ülkemizde de fiyat performans doğrultusunda oldukça kısa bir sürede yaygınlaşan Redmi, yelpazesine yeni bir ürün daha ekliyor. Daha çok giriş ve orta segment kullanıcıya hitap edecek olan modelin ismi ise Redmi 12C. Xiaomi firmasının fiyat/performans cihazı olarak piyasaya sürdüğü Redmi 12C raflarda yerini almaya hazırlanırken, cihaz hakkında merak edilen bazı bilgiler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Henüz resmi çıkışı açıklanmamış olsa da ortaya çıkan sızıntılarla birlikte cihazın fiziksel özellikleri ve tanıtım tarihi ile ilgili bilgiler dolaşmaya başladı. İşte Redmi ailesine yeni katılan 12C hakkında detaylar ve merak edilenler!

Yeni Redmi 12C Görünümü

Redmi 12C resmi çıkışı henüz gerçekleşmemiş olsa da, sızan bilgilerle beraber cihazın fiziksel görünümü ve tasarımına ilişkin bazı bilgiler gelmeye başladı bile. Modern bir tasarım ve oldukça şık bir tasarıma sahip olan cihaz, kamera çıkıntısı nedeniyle Redmi Note 10 tasarımına benziyor. Kamera çıkıntısının çevresinde vurgulu bir alana yerleştirilen Redmi logosunun yanı sıra ayrıca arka panelde zikzaklı bir desen dikkat çekiyor. Xiaomi’nin ürettiği akıllı telefonlara benzer şekilde sağ taraftaki çerçevede ses ve güç kontrol düğmeleri bulunuyor. Yine butonların konumu da diğer Xiaomi telefonlara benzer şekilde. Tasarım konusunda çok iddialı ve yeni bir açılım yaptığı düşünülmese de birçok Xiaomi kullanıcısının beğeneceği şık bir tasarıma sahip.

Globan Lansman İspanya’da

Bilindiği gibi Xiaomi’nin en temel ilkelerinden birisi, telefonlarını uygun fiyatlarla piyasaya sunmak. Bu nedenle Redmi 12C’nin de bu fiyat politikasının dışında olmayacağı düşünülüyor. Özellikle tasarımı ve teknik özelliklerindeki diğer modellerle sahip olduğu ortak özellikler bu modelin de rekabetçi fiyatlarla satışa sunulacağı izlenimini veriyor. Bunun yanı sıra cihazın teknik özelliklerine dair çok fazla bilgiye sahip değiliz. Fakat model eğer Çin’de sunulan modelle aynı ise bu durumda 6,71 inç HD+ ekrana sahip olacağını ekleyebiliriz. Dört renk ve üç bellek konfigürasyonu ile satışa çıkmayı bekleyen telefonun global lansmanı ise 26 Şubat tarihinde İspanya’nın Barcelona kentinde başlayacak olan MWC 2023 fuarında gerçekleşecek. Fuarda ayrıca farklı Xiaomi ürünleri de yerlerini alacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz