5G Coronavirüs
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

5G ’nin Coronavirüs yayması üzerine başlayan dedikodular, gitgide büyüdü ve İngiltere’nın dört şehrinde, 5G baz istasyonları ateşe verildi. BBC’nin aktardığı habere göre, internet üzerinden yayılan bu teori, insanları o kadar çok korkuttu ki, 4 farklı şehirde 5G baz istasyonlarına saldırı düzenlendi.  

2019 yılını Kasım ayında, tüm dünya sosyal medya üzerinden Covid-19 ile ilgili birçok farklı haber duymaya başladı. Nasıl başladığı, nasıl yayıldığı hakkında birçok faklı ve yanlış bilgiler gitgide yayılırken, komplo teorileri de tabii ki ortalığı karıştırmaya başladı. Bu teoriler arasından belki de en saçma olanlarından biri de 5G ile alakalıydı. Bu teoriye göre 5G ‘nin Coronavirüs ile bir bağlantısı vardı.  

Sosyal medyada gezinmeye başlayan ilk teoriye göre, 5G yeni bir bağlantı sistemi olmaktan daha çok biyolojik bir silahmış. Böyle bir düşüncenin ortaya çıkmasının en büyük sebebi, Amerika’da 5G’nin sağlığa ciddi anlamda zarar verdiği yönünde yapılan asılsız haberler. 5G’nin sağlığa zararlı olduğu hakkında olan iddialar 5G’nin üzerine dönmeye devam ederken 18 Ekim – 27 Ekim tarihleri arasında Çin’de Dünya Askerî Oyunları (Military World Games) etkinliği düzenlendi. Tabii ki bu etkinlik 5G bağlantısı ile gerçekleştirildi. Bizlerden çok daha faklı düşünen komplo teorisyenleri, bu etkinlik sonrasında Çin’de Covid-19 salgınının başladığını ileri sürdü. Tabii ki birçok komplo fikri gibi, bu fikirler sosyal medyada çok hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Bizim ülkemizde 5G bağlantısı üzerine çok fazla haber yapılmadığı için, bizim sosyal medyamızda, Covid-19 virüsünün ABD ya da Çin tarafından hazırlanmış biyolojik bir silah olduğu yönünde oluşan komplo teorileri daha fazla konuşuldu. Ama bu duruma rağmen, ülkemizde bazı gazeteciler bile 5G ve Coronavirüs olaylarını birbiri ile ilişkilendirdikleri haberler yazdılar.  

5G baz istasyonlarına saldırı

Bu komplo teorisi o kadar yayıldı ki, İngiltere’nin dört şehrinde 5G baz istasyonlarına saldırı düzenlendi. BBC’nin aktardığı bilgiye göre bu dört şehir Birmignham, Liverpool, Melling ve Merseyside.

Stephen Powis ”5G ile Korona arasında bir ilişki yoktur”

Stephen Powis 5G

5G baz istasyonlarına yapılan bu saldırılar sonrasında, İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi Medikal Direktörü Stephen Powis bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Yaptığı açıklamada, tabii ki oluşan tüm komplo teorilerinin saçmalık olduğunu belirtti. 5G teknolojisinin, Corona salgını ile hiçbir bağlantısının olması ile birlikte sağlığa da bir zararının olmadığını belirtildi. Powis tarafından yapılan açıklamaya göre, bu teori gitgide daha fazla destekçi buluyor. Bu iletişim alt yapısına karşı oluşturduğu büyük tehdit ile birlikte aynı zamanda sektör çalışanları için de bir tehdit oluşturduğunu söyledi. Evde kalındığı ve 5G bağlantısına herkes tarafından ihtiyaç duyulan bu zamanlarda, İngiltere’nin bu tarz bir dertle uğraşması son derece üzücü. Biliyorsunuz bizde de Çinli ya da Çinliye benzetildiği için birçok insan tehdit edilmişti. Umarız Covid-19 hakkında zarar verici ve yalan olan bu bilgilerin bir an önce sonu gelir.  

AKILLI TÜRK HAMAMI, TİKTOK, TİNDER, BİTCOİN – DigiToll #2048

2020 yılının en çok kullanılan dijital yayın platformları belli oldu 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz