AirPods Pro 2

İkinci nesil ‘AirPods Pro’ kulaklık ile ilgili sızdırılan bir görsel; Apple’ın, ‘AirPods Pro 2’ modelini iki farklı boyut seçeneğiyle piyasaya sürebileceğini ortaya çıkardı. Şirketin ayrıca; modeli iki farklı boyut seçeneği ile satışa sunmak yerine, standart ‘AirPods’ modelinde de kulak içi tasarıma geçebileceği ifade edildi.  

ABD’li teknoloji devi Apple, ‘AirPods Pro’ kablosuz kulaklık modelini 2020 yılı başlarında ‘Aktif Gürültü Engelleme (ANC)’ teknolojisi ile tüketici beğenisine sundu. Şirket, ‘Pro’ modelinde daha iyi bir ortam gürültüsü engelleme performansı sağlayabilmek için kulak içi tasarıma geçiş yaptı. Yaşanan gelişmeler sonrası, merakla beklenen ikinci nesil ‘AirPods Pro’ modeli ile ilgili de yeni bir görsel sızdırıldı. Sızdırılan fotoğraf; şirketin, AirPods Pro 2’ modelini iki farklı boyut seçeneğiyle piyasaya sürmeyi planlıyor olabileceğini ortaya çıkardı. 

Diğer yandan, teknoloji devinin standart ‘AirPods’ tasarımını değiştirmeyi planladığı da bir süredir teknoloji basınında dolanan söylentiler arasındaydı. Şirketin, uzun gövdeyi ortadan kaldırabileceği ve ‘Google Pixel Buds’ veya ‘Samsung Galaxy Buds’ gibi daha kompakt bir tasarıma geçiş yapabileceği iddia ediliyordu. Bu da ‘AirPods Pro 2’nin, daha oval bir tasarıma sahip olabileceği anlamına geliyordu. 

Kısa bir süre önce sızdırılan görseller de bu iddiaları doğrular nitelikteydi. ‘Mr-White’ isimli bir Twitter kullanıcısı, kısa bir süre önce ‘AirPods Pro 2’nin dahili donanımı olduğu iddia edilen birkaç fotoğraf paylaştı. İlk fotoğrafta, yeni nesil ‘AirPods Pro’ tasarımına yer verildi. İkinci fotoğrafın ise ‘AirPods Pro’un mevcut donanımına ait olduğu ifade edildi. Yeni nesil donanıma ilişkin fotoğrafta, AirPods Pro 2’ için iki ayrı boyut seçeneği bulunduğu görüldü.

İkinci nesil ‘AirPods Pro’ modelinin, Apple’ın ‘H1’ işlemcisini kullanacağı iddia edildi

İkinci Nesil AirPods Pro

Diğer yandan; sızdırılan görseller, iki farklı tahmini gündeme getirdi. Birinci tahmin; Apple’ın, ikinci nesil ‘AirPods Pro’ modelini kullanıcıların kendi kulaklarına en uygun boyutu tercih edebilmeleri adına iki farklı boyutta piyasaya süreceğine işaret etti. İkinci tahminde ise şirketin, hem ‘AirPods’ hem de ‘AirPods Pro’da kulak içi tasarıma geçiş yapacağı belirtildi. İkinci tahminde yer alan iddia, Apple ile ilgili bir süredir teknoloji basınında yer alan söylentilerden de biriydi.

Mr-White’ isimli Twitter kullanıcısı, ‘AirPods Pro 2’nin gücünü şirketin ‘H1’ işlemci modelinden alacağına da işaret etti. Cihazın ayrıca; ‘Bluetooth 5.0’ teknolojisini kullanacağı, daha düşük gecikme süresine sahip olacağı ve ‘Hey Siri’ sesli komut desteğiyle geleceği dile getirildi. Mevcut ‘AirPods’ modellerinde ise ‘W1’ işlemci modeli kullanılıyordu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, 2021’de İkinci Nesil AirPods Pro ve Üçüncü Nesil AirPods’u Piyasaya Sürecek

Apple, AirPods Pro Üretim Ağının Bir Kısmını Çin’den Vietnam ‘a Taşıdı

Apple AirPods Pro Kutu Açılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz