Yeni Acer Nitro

Acer, yeni ‘Nitro’ ve ‘Aspire’ dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Yenilenen cihazların, gücünü ‘AMD Ryzen 5000’ serisi mobil işlemcilerden aldığı ifade edildi. Şirket, ‘NVIDIA GeForce RTX 30’ ekran kartını kullanan ‘Acer Nitro 5’in oyuncular için gelişmiş performans sunduğuna işaret etti. ‘Aspire 5’ ve ‘Aspire 7’nin ise yüksek işlem gücünü uygun fiyat, kullanışlı özellikler ve şık tasarımla buluşturduğu dile getirildi.  

Acer, ‘AMD Ryzen 5000’ serisi mobil işlemcilerle çalışan yeni ‘Nitro 5’ oyun dizüstü bilgisayarlarını ve ‘Aspire 5’ ile ‘7’ dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Yeni ‘AMD Ryzen’ mobil işlemcilerin, dizüstü bilgisayarların hızlı ve verimli performans göstermesini sağladığı belirtildi. Sekiz çekirdeğe kadar işlem gücü sunan yonga setini, yeni ‘Nitro’ ve ‘Aspire’ dizüstü bilgisayarlar için ideal kılan özelliğin ise düşük güç tüketimli geniş bant bellekleri güç tasarrufu özelliğiyle bir araya getirerek önceki nesil belleklerden iki kat daha hızlı veri işleyebilmeleri olduğu dile getirildi.  

Yeni Acer Nitro

Aktarılan detaylara göre; ‘NVIDIA Ampere’ mimarisi taşıyan ‘NVIDIA GeForce RTX 30’ serisi ekran kartları, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken performansı da önemli ölçüde yukarı çekiyor. Bununla birlikte; grafik işlemci birimi, ince ve hafif tasarımlar için üçüncü nesil ‘Max-Q’ teknolojilerini kullanıyor. Ekran kartlarının, en iyi yapımlarda ışın izlemeli grafikleri de mümkün kıldığı belirtiliyor. Öte yandan; GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde, içerik üreticilerin de oldukça iyi içerikler üretebilmesini mümkün kılıyor. Acer Nitro 5’in, eğlenme ve hobi amaçlı oyun oynayan ve daha iyi bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirilmiş ve dengeli özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar serisi olduğu ifade ediliyor. Cihazların, PC tutkunlarının en yeni oyunları keşfederken ve oynanış videolarını montajlarken duyacakları ihtiyaçlar doğrultusunda titizlikle tasarlandığı belirtiliyor. 

Yeni Acer ‘Nitro 5’ oyun bilgisayarları, oyun tutkunları için oldukça önemli bir güncellemeye kavuşuyor

Nitro 5 Oyun Bilgisayarları

Acer ‘Aspire 5’ ve ‘Aspire 7’ serisi ise performans, ekran kalitesi, hafiflik ve pil ömrüne özen gösteren klasik kullanıcılar için ideal, güçlü ve çok yönlü bir dizüsü bilgisayar deneyimi sunmayı hedefliyor. Serinin, kullanıcılara kendilerini ve tutkularını ifade ederken ihtiyaç duyacakları her şeyi sağlayabilmeye odaklandığı dile getiriliyor.  

Acer’ın popüler Nitro 5’ oyun dizüstü bilgisayarları, ‘AMD Ryzen 9 5900 HX’ mobil işlemciye kadar ve ‘NVIDIA GeForce RTX 3080’ dizüstü ekran kartı seçeneğine kadar destek veren güçlü kombinasyon seçenekleri sunarak oyun tutkunları için oldukça önemli bir güncellemeye kavuşuyor. Güçlü işlemci ve ekran kartı kombinasyonunun; ‘M.2 PCIe’ ve/veya ‘SATA SSD (2TB NVMe SSD / 2 TB HDD’ye kadar destekli)’, 32 GB’a kadar ‘DDR4 3200 RAM’, ‘Killer E2600’ desteğiyle güçlü ağ performansı ve Wi-Fi 6 ile tamamlandığı ifade ediliyor. Şirket; ‘Nitro 5’in, verdiği paranın karşılığını fazlasıyla almak isteyen oyuncular için performanstan ödün vermeyen zengin bir oyun deneyimi sunduğuna işaret ediyor. 

Yeni Acer ‘Nitro 5’ dizüstü bilgisayarlar; 15.6 inç veya 17.3 inç ekran boyutu, ‘QHD’ çözünürlükte 165 Hz yenileme hızı veya ‘FHD’ çözünürlükte 360 Hz’e kadar yenileme hızı seçenekleriyle tercih edilebiliyor. 3 ms tepki süresi, görüntülerin en az gölgelenmeyle temiz bir biçimde akmasını sağlamayı hedefliyor. Acer ayrıca, ‘sRGB’ renklerinin yüzde 100’ünü kapsayan ve 300 nit parlaklık sunan panelle renklerin canlı tutulduğunu ifade ediyor. Yeni ‘Nitro 5’, 7.02 mm inceliğindeki çerçeveleri sayesinde de yüzde 80 ekran-gövde oranıyla geliyor. 

Nitro 5’in ayrıca; sahip olduğu çift fan sistemi, ‘Acer CoolBoost’ teknolojisi ve stratejik yerleştirilen dört hava çıkışı sayesinde aşırı ısınma probleminin de önüne geçtiği belirtiliyor. Fan hızını gözlemleyen ‘CoolBoost teknolojisi; daha fazla gücün gerektiği durumlarda, oyunculara performans sağlamak için fan hızını otomatik ayarlıyor. Isı yönetimini gerçek zamanlı olarak bizzat gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise ‘NitroSense’ üzerinden fan hızını ayarlayabiliyor. 

Yeni Acer ‘Aspire 7’, hem profesyonellerin hem de PC tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor

Yeni Acer Aspire 7

‘AMD Ryzen 5000’ serisi mobil işlemciler ve ‘NVIDIA GeForce GTX 1650’ ekran kartı ile çalışan yeni Acer ‘Aspire 7’ modelleri, hem profesyonellerin hem de PC tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Şık ve ölçülü tasarımı ince bir kasada sunduğu belirtilen bilgisayarlar, hareket halindeki kullanıcılara uygun özelliklerle geliyor. Cihazın 2.15 kg ağırlığındaki kasasının, kullanıcıların hareket halindeyken de performanstan ödün vermeden çalışabilmesini sağladığı ifade ediliyor. 32 GB’a kadar ‘DDR4’ bellek ve 1 TB’a kadar ‘PCIe SSD’ ile donatılan cihazlar, marka tarafından en zorlu görevlere hazır üretkenlik makineleri olarak da tanımlanıyor.  

Yeni dizüstü bilgisayarların ayrıca, 5 Gbps süper hızlı veri transferi sağlayan USB-C ile de en yeni bağlantı kabiliyetlerine sahip olduğu belirtiliyor. Çift bant ‘Wi-Fi 6 (802.11ax)’, ortalama ağ verimini üç kat artırıyor ve ‘Wi-Fi 5 (802.11ac)’ ile kıyaslandığında, gecikmeyi yüzde 75 oranına kadar azaltabiliyor. ‘Aspire 7’nin ‘FHD’ çözünürlüklü 15.6 inç ince çerçeveli ekranının, yüzde 81.61’lik ekran-gövde oranına sahip olduğu dile getiriliyor. Cihazdaki ‘Acer Color Intelligence’ ve ‘Acer ExaColor’ teknolojileri ise birlikte çalışarak görüntüleri yüksek doğrulukla sunmayı vadediyor. ‘Acer Color Intelligence’, daha az CPU yüklemesiyle daha canlı ve parlak görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Bu özellik; gama ve renk doygunluğunu gerçek zamanlı olarak aktif bir şekilde ayarlayabiliyor ve ekran rengini ve parlaklığını kırpma veya aşırı karşıtlık olmaksızın en iyi hale getirmeyi hedefliyor. 

Son olarak; şirket, termal tasarımın da dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir şekilde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunduğuna işaret ediyor. Kullanıcılar; yalnızca “Fn+F” kısayolunu kullanarak fanların sessiz, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor. 

Acer ‘Aspire 7’ ise Şubat ayından itibaren 899 euroluk bir başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak

Acer Aspire 7 Fiyatı

Paylaşılan diğer bilgilere göre; en yeni ‘Aspire 5’ dizüstü bilgisayarın özellikleri arasında yeni ve güçlü ‘AMD Ryzen 5000’ serisi mobil işlemciler, ‘AMD Radeon RX 640’ grafikler, 24 GB bellek ve 1 TB’a kadar ‘M.2 PCIe SSD NVMe’ ve/veya ‘2 TB’a kadar HDD’ de yer alıyor. Cihazın 17.95 milimetrelik tasarımı ve kumlanmış alüminyum kapağının, dizüstü bilgisayara şık bir görünüm kattığı ifade ediliyor. İnce çerçeveli 15.6 inç büyüklüğündeki IPS ekran ise ‘FHD’ çözünürlük sunuyor. ‘Acer BlueLightShield teknolojilerinin de göze zararlı mavi ışık salınımını azalttığı dile getiriliyor. ‘Aspire 5’; ‘Aspire 7’de de olduğu gibi ‘USB-C’ ile hızlı veri transferi gerçekleştirebiliyor, çift bant ‘Wi-Fi 6 (802.11ax)’ teknolojisini destekliyor ve birden fazla soğutma modu sunan termal bir tasarım ile geliyor.  

15 inçlik ‘Nitro 5 (AN515-45)’in ‘AMD Ryzen 7’ işlemci, ‘NVIDIA GeForce RTX 3060’ ekran kartı ve ‘512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonunun, Şubat ayından itibaren bin 299 eurodan başlayan fiyatlarla ‘EMEA’ bölgesinde satışa sunulacağı belirtiliyor. 17 inçlik ‘Nitro 5 (AN517-41)’in de benzer şekilde; ‘AMD Ryzen 7’ işlemci, ‘NVIDIA GeForce RTX 3060’ grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla yine Şubat ayından itibaren bin 299 eurodan başlayan fiyatlarla ‘EMEA’da satışta olacağına işaret ediliyor.  

Acer ‘Aspire 7 (A715-42G)’ ise ‘EMEA’ bölgesinde, Şubat ayından itibaren 899 euroluk bir başlangıç fiyatı ile satışa sunuluyor. ‘Acer Aspire 5 (A515-45)’in de Şubat ayından itibaren 699 eurodan başlayan fiyatlarla ‘EMEA’da satışa sunulacağı dile getiriliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Acer Dünyanın İlk TÜV Rheinland Eyesafe Sertifikalı Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Acer’in İlk Ryzen İşlemcili ve AMD Radeon Grafikli Chromebook Modeli

Acer, 11. Nesil Intel Core İşlemcili Swift 5’i Türkiye’de Satışa Sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz