call-of-duty-mobile-turnuvasi-duyuruldu

Activision, toplam değeri 1 milyon dolardan fazla ödülü Call of Duty: Mobile turnuvası ile dağıtmaya hazırlanıyor. Call of Duty: Mobile 2020 Dünya Şampiyonası 30 Nisan tarihinde başlayacak ve 24 Mayıs tarihine kadar sürecek.

Her geçen gün büyüyen mobil oyun dünyası artık farklı turnuvalara da ev sahipliği yapıyor. Oyunu geliştiren Activision şirketi, 2019 yılının sonuna doğru piyasaya sürdüğü Call of Duty: Mobile oyunu çok kısa bir zamanda oldukça fazla sayıda kullanıcıya ulaşmayı başardı ve turnuvaların ilgiyle izleneceği bir seviyeye ulaştı.

Call of Duty: Mobile Turnuvası Ne Zaman Başlayacak?

call-of-duty-mobile-turnuvasi-duyuruldu

30 Nisan’da başlaması beklenen turnuva için heyecan duyduklarını ifade eden Activision Mobil Başkan Yardımcısı Chris Plummer, şunları söyledi: “Oyuncuların favorisi Ranked Play’deki en son gelişme olan bu turnuva formatı, Call of Duty: Mobile oyuncularına dünyanın her yerinden oyunculara karşı mücadele ederek para ve ödül kazanma fırsatı sunuyor.” Ayrıca, Call of Duty: Mobile 2020 Dünya Şampiyonası 30 Nisan tarihinde başlayacak ve 24 Mayıs tarihine kadar sürecek.

Sony ile yapılan işbirliği kapsamında, Sony’nin Xperia 1 II modeli Call of Duty: Mobile oyunu için optimize edildi. Turnuvanın yapısı, ödül dağılımı ve yayınların nasıl gerçekleşeceği konusunda herhangi bir bilgi henüz yok. Turnuva ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun, 1 Ekim 2019 tarihinde iOS ve Android platformlarında eş zamanlı olarak oyunculara sunulmuştu. Yayınlandığı ilk haftada 100 milyon gibi oldukça yüksek bir rakama ulaşmayı başarmıştı. Call of Duty: Mobile turnuvası ile birlikte, PUBG Mobile ve Clash Royale gibi rakiplerden farklı olarak düzenleyeceği turnuva ile yeni kullanıcıları kazanmayı hedefliyor.

Dünya genelinde devam eden koronavirüs salgını farklı sektörleri etkilediği gibi e spor müsabakalarını da etkiliyor. E spor müsabakalarına katılan oyuncuların evlerinde olması ve e spor alanlarının kapalı olmasından dolayı alternatif yollar aranıyor.

İlginizi Çekebilir:

Popüler FPS Oyunu CS:GO Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı!

Ücretsiz Battle Royale Call of Duty: Warzone çıktı 

RÖPORTAJ ADAM, DÜNYA’YA BENZEYEN GEZEGEN, SAÇ KESİMİ, INSTAGRAM MÜZİK – DigiToll #11

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz