Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Adobe, Photoshop ve Illustrator uygulamalarının web sürümlerini tanıttı. Photoshop ve Illustrator Web ile, uygulamaların temel fonksiyonlarına tarayıcı üzerinden erişilebilecek.

Adobe, profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamaları Photoshop ve Illustartor için Web sürümünü duyurdu. Bugün gerçekleştirilen Adobe MAX 2021 etkinliği ile duyurulan uygulamalar, hiçbir yükleme yapmadan tarayıcı üzerinden kullanılabilecek.

Photoshop ve Illustrator gibi uygulamalar, neredeyse tüm işletim sistemlerini desteklese de belli bir seviyede donanıma ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple donanımı yetmeyen kullanıcılar, programları stabil ve performanslı bir şekilde kullanamıyor. Adobe, bu durumun önüne geçebilecek Photoshop ve Illustrator Web sürümü ile, uygulamaları tarayıcı üzerinden kullanmayı destekleyecek.

photoshop-web-tarayici-teknosafari

Bunların yanında şirket, Photoshop ve Illustrator Web çalışmalarını Adobe Creative Cloud üzerinden paylaşma imkanı da veriyor. Bu sayede kullanıcılar, hiçbir uygulamayı yükleme ihtiyacı duymadan, doğrudan internet tarayıcısı üzerinden tüm çalışmalarına erişebilecek ve bu çalışmalar üzerinde düzenleme yapabilecek. Kullanıcılar, dosyalar için tarayıcıda düzenlemeyi destekleyen bir URL ile gerekli işlemleri yapabilecek.

Oluşturulan URL, paylaşılan kişilerin erişimine açık olacak. Google Chrome ve Microsoft Edge üzerinde desteklenen Photoshop Web sürümü, paylaşılan dosyaları görüntülemek için herhangi bir Creative Cloud (CC) aboneliği de gerektirmiyor. Ancak Adobe tarafından paylaşılan bilgilere göre, tarayıcıda Photoshop kullanabilmek için CC üyeliği gerekiyor.

Photoshop Web sürümü, basit katmanlar, hızlı seçim araçları, maskeleme gibi basit düzeyde araçları destekleyecek. Ancak masaüstü uygulamasında olduğu gibi profesyonel araçları barındırmayacak. Uygulamaların Web sürümlerini denemek isteyen kullanıcılar, buradaki adresten erken erişim talep edebiliyor. Talep formunda yer alan e-posta kısmına, Adobe CC aboneliğin bulunduğu mail adresinin yazılması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:

Paranın Nereye Gittiğini Bilmeyenler için: FUPS

21. Yüzyılın En İyi 100 Dizisi – En Başarılı Diziler

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz