Dünya’ya çarpma ihtimalinin bulunduğu ve küresel bir felakete sebep olabilecek asteroit tehdidi, bazı firmalara sadece hayatta kalan insanları korumak için değil aynı zamanda bitki ve hayvanların güvenliğini sağlamak için sığınaklar inşa etmeleri için ön ayak oldu. Bu bağlamda Oreo yapımcıları da popüler atıştırmalıklarını olası bir asteroit tehdidinden korumak için bir sığınak inşa ediyor. 

New York Post’ya yer alan bir habere göre, YouTube’da yayınlanan bir videoda Oreo’nun Norveç’te bulunan Küresel Tohum Sığınağı’nda ilham alarak bu fikri geliştirdiği belirtiliyor. Web sitesinde yer alan bilgilere göre, tohum deposunun hem doğal hem de insan kaynaklı afetlere dayanacak şekilde tasarlandığı ifade ediliyor. 

Oreo ’nun yayınladığı videoda, sığınağın 2 Kasım’da Dünya’nın atmosferine çarpma ihtimali düşük olsa da Asteroit 2018VP1 için özel olarak oluşturulduğu dile getiriliyor. Asteroitin atmosfere girmeden bile yok olacağı söylense de görünen o ki Oreo, bu şansı sıfıra indirmek istiyor.

Resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda ise Oreo’ların asteroite dayanıklı sığınakta nasıl korunduğu gösterildi. Söz konusu gönderide “Her atıştırmalık paketi, oreolarımızı -80 ° F ila 300 ° F arasındaki sıcaklıklarda koruyabilen koruyucu Mylar’a sarılmıştır.” ifadeleri yer aldı. 

Oreo ‘nun asteroit sığınağını gösteren video:

Oreo’nun başka bir gönderisinde ise, popüler bisküvilerin içine batırılması için toz halinde bulunan süt tozu şişelerinin de sığınakta korunduğu bilgisi paylaşıldı. Şirketin sığınakta oreo ve süt tozunun yanı sıra aynı zamanda oreo’ların tarifini de saklayacağı söyleniyor.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Uzaya Gönderilen 60 Starlink Uydusu İnternet Hızını 100 Mbps’e Çıkardı

Nokia’dan Dünyanın İlk Kendi Kendini Optimize Edebilen Wi-Fi 6 Çözümü

Enfeksiyon Tespiti Yapan Dünyanın İlk ve Tek Akıllı Bebek Bezi Pine Smart Migros’ta Satışta

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz