Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni açtığı TikTok hesabından ilk paylaşımını yaptı.  Davutoğlu’nun yaptığı ilk paylaşım, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, son dönemin en popüler sosyal medya platformlarından TikTok’ta hesap açtı. “Gençler nerede biz orada” diyerek açtığı hesabından ilk paylaşımını yapan Davutoğlu’nun videosu Twitter’da da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Davutoğlu’nun ormanda çektiği TikTok videosu birçok kullanıcı tarafından beğenilirken aynı zamanda video mizah konusu da oldu.

13 Aralık 2019’da kurulan Gelecek Partisi kurucularından olan Davutoğlu, popüler sosyal medya platformu TikTok üzerinden gençlerle bağını güçlendirmeyi hedefliyor. Davutoğlu’nun platformda bundan sonra ne tarz içerikler üreteceği ise merak konusu oldu.

Kullanım sıralamasında dünyada üçüncü olduğumuz TikTok, öngörülemez başarısını sürdürmeye devam ediyor. Kullanım sıklığı baz alındığında ünlülerden siyasetçilere kadar geniş bir kesim tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Davutoğlu’nun Tiktok’taki ilk paylaşımı kısa sürede 17 binin üzerinde beğeni aldı. 

‘Gençlik nerede biz oradayız’

Davutoğlu’nun ormanda yürürken yapmış olduğu açıklama aslında neden TikTok’a abone olduğunu da gösteriyor. Davutoğlu videoda ‘’Gençlik nerede dedim, TikTok’ta dediler, e biz de geldik. Gençlik nerede biz oradayız’’ şeklinde konuştu.

Kullanıcılar ”Ahmet Davutoğlu’nu TikTok’a düşüren hayat bize neler yapmaz ki?” ve ”Ahmet Bey ne yapıyorsunuz” şeklinde yorumlarda bulunarak videoyu paylaştı.

https://twitter.com/elessarssword/status/1212427050784641024?s=20

TikTok’un ‘Yetenek Avı’ adı altında düzenleyeceği program haberimizi buradan okuyabilirsiniz.