amazfit-akilli-saat-teknosafari

Giyilebilir cihazlar ve akıllı teknolojiler üreten Amazfit, 2021 yılında sektörün gelişimini değerlendirdi. Yapılan açıklamalara göre Amazfit akıllı saatler, Türkiye’de yoğun ilgi görüyor.

Amazfit, 2021 yılını değerlendirdi. Yapılan açıklamada, son yıllarda giyilebilir teknolojik cihazların, tüketiciler arasında popülerliğinin arttığı gözlendi. Bu cihazlar arasında en büyük ilgi ise akıllı saat tarafında yaşandı.

Giyilebilir cihaz üreticisi, 2021 yılının ilk 9 ayında toplam küresel akıllı saat sevkiyatının 27.8 milyon adete ulaştığını paylaştı. Bununla birlikte Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur, “2021 yılı şirketimiz için büyüme yılı oldu. Amazfit olarak 2021 yılının sadece 3. çeyreğinde dünya genelinde 9,9 milyon akıllı saat sevkiyatına imza attık. 2021 yılında pandemi kapsamında dünya genelinde olduğu gibi Türkiye pazarında da büyük oranda talep artışını gözlemledik. Bu doğrultuda son bir yıl içerisinde Türkiye’ye olan akıllı saat sevkiyatında %324’lük rekor bir artış kaydettik” şeklinde konuştu.

amazfit-akilli-saatler-teknosafari

Amazfit, kendi geliştirdiği işletim sistemi Zepp OS tarafından destekleniyor. Birçok sağlık ve fitness özelliğine sahip Amazfit GTR 3 Pro, GTR 3 ve GTS 3 akıllı saat serisi, dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de piyasaya sürülmüştü. Akıllı saat serisi, kullanıcıların egzersiz takibi yapmasını, sağlıklarını iyileştirmesini ve yaşam tarzlarını geliştirmesini sağlıyor.

Dünya genelinde hala etkisini sürdüren çip krizi ile ilgili de açılamalarda bulunan Murat Sungur Özkan; “Pandemi sona erse de teknoloji sektörü çip kriziyle mücadele etmeye devam edecek gibi gözüküyor. Bu noktada yeni telefonlar, akıllı saatler, tabletler hatta otomobillerin üretimi büyük oranda kısıtlanmaya devam edecek. Bu sorun artık teknoloji devlerinin değil, ülkelerin yüzleşmesi gereken bir sorun. Ancak teknolojik ürünlerin üretiminin daraldığı bir dönemde kendi çip üretimini yapabilen, Huangshan 2S olarak adlandırdığımız yeni nesil çipler üreten bir şirket olarak biz böyle bir kısıtlamaya gitmeyeceğiz. Huangshan 2S çipimiz, endüstrinin ilk çift çekirdekli RISC-V giyilebilir çipi olma özelliğini de taşıyor. Tüketicinin talebini karşılamak için gerekli tüm üretimi yapacak güçteyiz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz