Bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, 10’uncu yılında yurt içi ve yurt dışı hedeflerini açıkladı. Ayrıntılar haberimizde

Hizmet verdiği 600’ün üzerinde müşterisiyle Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu olan AloTech, 10’uncu yılını kutladı. AloTech’in üç ortağı; CEO Cenk Soyak, CTO İdris Avcı ve CSO Korhan Erçin’in ev sahipliğinde düzenlenen Bulutla Sınırların Ötesine’ etkinliğine çağrı merkezi ve çağrı merkezi yazılım pazarı sektörü temsilcileri ile AloTech’in yatırımcıları ve hizmet verdiği müşteriler katıldı.

Gelirin yarısından fazlasının yurtdışından gelmesi hedefleniyor

AloTech’in kurulduğu 2012 yılında çağrı merkezi sektöründe bulut teknolojilerinin çok az bilindiğini söyleyen AloTech CEO’su Cenk Soyak, “Geliştirdiğimiz ileri teknoloji ve yazılım gücümüz sayesinde yurt içindeki portföyümüzü genişleterek sektörümüzün en büyük şirketi olduk. Şu anda 600’ün üzerinde müşterimiz var ve bu müşterilerimizin 100’e yakını chat çözümlerimizi de kullanıyor. Türkiye pazarında son üç yıldır yakaladığımız yüzde 100 büyüme grafiğini önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte geçen yıl kurduğumuz Call Center Studio markasıyla aralarında ABD, Kanada, Filipinler, Romanya ve Nijerya’nın da olduğu 34 ülkede hizmet veriyoruz. Şu anda gelirimizin yaklaşık yüzde 20’sini yurt dışından elde ediyoruz. Katma değerli teknoloji ihraç ederek, ülkemize de yurt dışından döviz kazandırıyoruz. Hedefimiz iki yıl içinde bu oranı yüzde 50’nin üzerine taşıyarak, yurt dışı gelirimizin yurt içi gelirimizden daha fazla olmasını sağlamak. Bunun için yeni yatırım turuna çıkmayı da planlıyoruz. Önümüzdeki dönem için en önemli hedeflerimizden biri de Türkiye’den çıkan bir teknoloji unicorn’u olmak” dedi.

134 çalışanı var

Beş kişiyle yola çıktıkları ekiplerinin 134 kişiye ulaştığını belirten Soyak, uyguladıkları kalıcı uzaktan çalışma modeli sayesinde Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından genç yeteneklerle çalışma imkanı bulduklarını ifade etti. İnsan kaynağıyla birlikte en önemli güçlerinin Ar-Ge ve inovasyon yatırımları olduğuna dikkat çeken Soyak, “Kurduğumuz Ar-Ge merkezi ve Yapay Zeka Laboratuvarı’nda yapay zeka destekli çağrı ve müşteri temsilcisi tahmin sistemleri, görüntülü görüşme üzerine çalışıyoruz. Çağrı ve chat trafiğimiz ile ilgili duygu durumu ve talep analizine yönelik çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Bu süreçte Ar-Ge’ye ayırdığımız bütçeyi her geçen yıl artırarak, yüzde 8’e yükselttik” diye konuştu.

Yeni arayüz de tanıtıldı

AloTech’in 10’uncu yıl etkinliğinde platformun yeni arayüzü de tanıtıldı. AloTech üzerinden çağrı karşılayan 20 binden fazla müşteri temsilcisinin işlerini kolaylaştırıp, verimliliklerini artıracak şekilde tasarlanan yeni arayüzle birlikte fonksiyonlar da zenginleştirildi.

“Çağrı Merkezlerinin Kâr Merkezlerine Dönüşümü” ve “Yurt Dışına Açılmak ve Yatırım Almak için Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?” temalı iki panel düzenlenen 10’uncu yıl etkinliği, “Ali İhsan Varol ile Kelime Bulmaca Yarışması” ve “Pandami Music” konseriyle keyifli anlara sahne oldu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz