PlayStation 5 konsoluna gelecek olan oyunlardan birisi olan Resident Evil Village oyunundan ekran görüntüleri paylaşıldı.

PlayStation canlı yayınında gösterilen oyunlardan birisi de Resident Evil Village idi. Önceden süregelen söylentilerin de gösterdiği gibi yeni oyun Resident Evil 7: Biohazard oyununun kahramanı Ethan’ı takip ediyor. Çünkü, Chris Redfield’ı kurt adamların da bulunduğu bir köye kadar getiriyor. Oyunun atmosferi oldukça karanlık olacak hatta serinin en karanlık atmosfere sahip oyunu konumuna bile gelebilir.

Son birkaç Resident Evil oyununa benzeyen Resident Evil Village, RE Engine ile yapıldı. Resident Evil Village oyunu yeni nesil konsollara ve PC platformuna çıkacak. Aşağıda Resident Evil Village için paylaşılan ekran görüntülerini bulabilirsiniz.

Resident Evil Village Hikayesi

Hikaye olarak gelecek oyun, Resident Evil 7: Biohazard oyununun devamı niteliğinde olacak. Resident Evil Village oyununu Ethan Winters olarak oynayacağız.

Yayınlanan video ve görsellerde de fark edildiği üzere grafiklerin üst düzey olduğunu görebiliyoruz. Açıkçası Resident Evil Village bana göre grafik açısından PlayStation 5’in en güzel oyunları arasına girecek.

Oyun duyurulduğundan beri oyuncular keşif ve savaş odaklı bir oynanış biçimi bekliyorlar. Resident Evil Village, birinci şahıs bakış açısıyla çıkacağı için yine heyecanı dorukta tutacaktır. Resident Evil Village 2021 yılında piyasaya sunulacak. Resident Evil Village’nin Xbox Series X konsoluna gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Resident Evil Village Trailer

Oyunun fragmanından atmosferi çok güzel şekilde ayarladıklarını söyleyebiliriz. Günümüzde oyun sektörü yavaş yavaş film sektörünü gerisinde bırakıyor. Yeni çıkan oyunların artık film tadını verdiklerini görebiliyoruz. Resident Evil gibi büyük serilerde eski oyunlara göre yeni oyunların kıyaslamasını yapmak daha kolay oluyor ve serinin katettiği yolu net olarak görebiliyoruz.

Resident Evil Village Nedir?

Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir hayatta kalma korku video oyunudur. Resident Evil serisinin en son oyunudur ve Resident Evil 7: Biohazard’ın devamı niteliğindedir.

Resident Evil Ekran Görüntüleri

 

İlginizi çekebilir:

Resident Evil Serisi 100 Milyon Kopya Satışını Geçti

Yeni Batman: Arkham Oyunu Yakında Açıklanabilir

New World Kapalı Beta Temmuz Ayında Geliyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz