amazfit-akilli-saat-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Giyilebilir cihazlar ve akıllı teknolojilerde büyük bir kitleye sahip olan Amazfit, küresel araştırma şirketi Counterpoint Research tarafından yayınlanan Global Smartwatch Model Tracker raporunda yer aldı. Paylaşılan raporlara göre Amazfit, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde küresel akıllı saat sevkiyatında üçüncü sırada yer aldı.

Amazfit, 2021 yılının 3. çeyreğinde en çok tercih edilen üçüncü akıllı saat markası oldu. Üçüncü çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %89 bir büyüme ile 9.9 milyon adet küresel sevkiyat yaptı. Şirketin 2021’in ilk 9 ayındaki toplam küresel akıllı saat sevkiyatı ise 27.8 milyon oldu. Türkiye’ye yapılan sevkiyatlar ise geçtiğimiz yıla kıyasla %324 artış gösterdi.

Giyilebilir cihazlar ve akıllı teknolojiler ile büyük bir kitleye sahip olan Amazfit, International Data Corporation verilerine göre bu yılın ilk çeyreğinde ilk kez dünyanın dördüncü en büyük akıllı saat sıralamasında yer almıştı. Bununla birlikte şirket, bu durumu güncelleyerek 3. sırada yer almayı başardı.

amazfit-top-3-teknosafari

Amazfit, Temmuz – Eylül 2021 tarihleri arasında şirketin küresel sevkiyatlarının %61.8’ini oluşturan denizaşırı pazarlarda da başarı elde etti. Fransa ve İspanya içerisinde en popüler akıllı giyilebilir teknoloji markaları arasında yer alan Amazfit, geçen yılın aynı dönemine kıyasla Almanya’daki satışlarını %150 oranında artırdı. Ülke genelinde binlerce satış noktası bulunan Türkiye’ye yapılan sevkiyatlar ise geçtiğimiz yıla kıyasla %324 artış gösterdi.

Satışların güçlenmesinin ardında CES 2021 fuarında tanıtılan GTR 2 ve GTS 2 koleksiyonuna ek olarak yeni GTR 2e ve GTS2e modellerinin de beğenilmesi gösteriliyor. Amazfit ayrıca Spartan ile küresel iş birliğini duyurmanın yanı sıra Türkiye’deki İstanbul Maratonu, ESOK Rallisi, Amazfit Cadde 10K Koşusu, Rusya’daki Zavidovo SUP Mücadelesi, İsrail Plaj Voleybolu Şampiyonası ve Meksika Cruce Teques sponsorluklarıyla profilini yükseltti.

İlginizi Çekebilir:

Exxen’de İzleyebileceğiniz En İyi Komediler

Getir, İngiliz Rakibi Weezy ‘i Satın Alıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz