getir-weezy-ingiltere-teknosafari

Avrupa’nın ardından Amerika tarafına da açılarak hızlı bir şekilde büyümeye devam eden Getir, yurt dışında ikinci satın alım işlemine imza atıyor. Getir, İngiltere’nin hızlı teslimat uygulaması Weezy ‘i satın alıyor.

Market ürünlerini ortalama 10 dakika içerisinde kullanıcılar ile buluşturan Getir, yurt dışında da büyümeye devam ediyor. Geçtiğimi günlerde Amerika kıtasına Chicago’dan giriş yapan Getir, İngiltere’deki operasyonlarını büyütmek için Weezy ‘i satın aldı. Böylece Getir, yurt dışındaki ikinci satın alma işlemini gerçekleştirmiş oldu.

Bilindiği üzere Getir, geçtiğimiz Temmuz ayında Güney Avrupa’da faaliyet gösteren hızlı teslimat servisi BLOK markasını satın almıştı. İlk yurt dışı açılımını Londra’da başlatan ve en son ABD içerisinde de hizmet vermeye başlayan Getir, 3 kıtada ve 9 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket, Weezy satın alımı ile birlikte Weezy’nin 700 civarındaki çalışanını da bünyesine kattı.

Getir, İngiltere’de Londra, Liverpool, Birmingham, Manchester gibi şehirler dahil toplam 15 şehirde faaliyet gösteriyor. Weezy markasının satın alınması ile birlikte şirket, İngiltere’de kendi kategorisinde öncü isim olmayı hedefliyor.

getir-kurucu-nazim-salur-teknosafari

Getir Kurucusu Nazım Salur, konu hakkında “Birkaç hafta önce teknolojik girişimlerin merkezi ABD’de hizmet vermeye başladık. Yurt dışındaki büyümemizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Henüz genç bir girişim olmasına rağmen bölgesinde önemli yer edinmeyi başaran Weezy ile iş yapış biçimimizin ve kültürel yaklaşımımızın son derece uyumlu olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Getir’e büyük katkı sağlayacağına inanarak Weezy’i bünyemize katıyoruz. Bizim için çok önemli pazarlardan İngiltere’deki hizmet ağımızı daha da güçlendirecek, heyecan verici bir satın almayı daha gerçekleştiriyor olmaktan mutluyuz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Küresel Pazarda Satışları Artırmanın 10 Kritik Yolu

Go Sharing, Dünyanın En Büyük Paylaşımlı Moped Hizmeti Oldu

Casper Excalibur E750, Kişiye Özel Üretim Sürecinden Geçiyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz