Amazon Meditasyon Kulübesi

Sık sık zorlu çalışma şartları ve işçi ayaklanmalarıyla gündeme gelen ABD merkezli teknoloji devi Amazon, çalışma alanlarına ‘ZenBooths’ isimli bir meditasyon kulübesi yerleştireceğini açıkladı. Söz konusu kulübelerin, şirket çalışanlarının oldukça küçük bir alanda meditasyon yapabilmelerine olanak tanıyacağı belirtildi. Şirketin, yapılan hamle çalışma koşullarına ilişkin baskılara karşı koymayı hedeflediği tahmin edildi.  

Sık sık zorlu çalışma şartları ve işçi hareketleriyle gündeme gelen ABD merkezli teknoloji devi Amazon, çalışma alanlarına ‘ZenBooths’ adını verdiği bir meditasyon kulübesi yerleştireceğini açıkladı. İlk bakışta bir telefon kulübesine benzeyen kulübelerin, çalışanların mental sağlığını korumasına destek olacağı belirtildi. Yerleştirilen kulübelerin, oldukça küçük bir alanda rahatlayarak meditasyon yapılabilmesine olanak tanıyacağının da altı çizildi. Meditasyon kabinini tasarlayan Leila Brown, konuya ilişkin hazırlanan videoda AmaZen ile insanların zihinsel ve duygusal sağlıklarına odaklanabilecekleri sessiz bir alan yaratmak istedim” ifadelerini kullandı.  

Aktarılan detaylara göre Amazon ZenBooths; içerisinde raflara dizilen bitkiler, gökyüzünü anımsatan mavi bir tavan, broşürler ve meditasyon sırasında rehberlik yapmayı hedefleyen bir bilgisayar bulunduracak. Şirket çalışanları, çalışma temposundan bunaldıkları zaman yerleştirilen meditasyon kabinlerine girerek bir süreliğine rahatlayabilecek ve iş stresinden uzaklaşabilecek.  

Amazon ‘ZenBooths’, şirketin ‘WorkingWell’ programının bir parçası 

Amazon ZenBooths

Diğer yandan; Amazon, ‘ZenBooths’ meditasyon kabinleri ile çalışma koşullarına yönelik artan baskıya karşı koymayı hedefliyor. Söz konusu projenin, bu hedefe yönelik başlatılan ‘WorkingWell’ programının bir parçası olduğu ifade ediliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Çevrim içi İçerik Sektöründe Rekabet Artıyor: Amazon, MGM ’yi Resmi Olarak Satın Aldı!

Amazon Platformda Sahte Ürün Satışını Engellemek için 700 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Amazon, 2021 Yılının İlk Çeyrek Mali Sonuçlarını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz