Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp, iOS ekosistemi için iki yeni işlevsel özellik üzerinde çalışıyor. Özellikler ‘kişi entegrasyonu’ ve ‘düşük veri modu’ ismiyle anılıyor.

WhatsApp’ın geliştirici ekibi hem Android hem de iOS platformları için yeni özellikler geliştirmeye ve uygulamayı iyileştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Son olarak iOS kullanıcıları için geliştirilen iki yeni özellik gün yüzüne çıktı.

WABetaInfo’nun yapmış olduğu açıklamaya göre, yeni özellikler iOS kullanıcıları için yeni 2.20.10 sürümü ile kullanıcılara sunulacak.

Kişi entegrasyonu özelliği ile kullanıcılar WhatsApp’ta önerilen kişilerle doğrudan dosya, belge veya resim gibi ögeleri daha kolay paylaşabilecek. Bununla birlikte yeni eklenecek özellikte iOS kullanıcıları Mail ve AirDrop isimli uygulamalar WhatsApp’ta varsayılan olarak kabul edilecek.

iOS ekosistemine eklenecek bir diğer özellik ise Düşük Veri Modu özelliği olacak, kullanıcılar, bu modu açtıklarında ve telefonları zayıf bir ağ bağlantısına sahipken, WhatsApp grup ve sohbetlerden gelen medyaları ve sesleri indirmeye çalışmayacak. Böylelikle kullanıcılar, WhatsApp’tan mesaj göndermeye ve mesaj almaya devam edebilecekler.

WhatsApp’ın iOS platformu için geliştirilen 2.20.10 güncellemesinin kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.