Amazon İstedi Apple O Uygulamayı Kaldırdı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Ünlü Amerikan teknoloji şirketi Amazon, mağaza incelemelerini tahlil ettiği gerekçesiyle Fakespot uygulamasının Apple tarafından incelenmesini talep etti. Amazon’un bu talebinin ardından Apple uygulamayı mağazasından kaldırdı.

E-ticaret şirketi Amazon, Fakespot uygulamasının mağaza incelemelerini tahlil ettiği, güvenlik riski oluşturduğu ve yanıltıcı bilgi sağladığını ifade etti. Verdiği bir demeçte Fakespot uygulamasına soruşturma açtığını da doğrulayan Amazon’un bu ifadesinin ardından Apple, uygulamayı Appstore mağazasından kaldırdı. 

“Söz Konusu Uygulama Yanıltıcı Bilgiler Veriyor” 

Konuyla ilgili açıklama yapan Amazon, “Amazon müşterilerin memnun eden bir alışveriş deneyimi, markaları ve satıcıları işlerini kurup büyütmeleri için güçlendiren bir satış deneyimi oluşturmak için çok çalışıyor. Söz konusu uygulama, müşterilere satıcılarımız ve ürünleri hakkında yanıltıcı bilgiler veriyor, satıcılarımızın işlerine zarar veriyor ve potansiyel güvenlik riskleri oluşturuyor. Apple’ın bu uygulamayı Appstore yönergelerine göre incelemesini talep ediyoruz” dedi.  

Fakespot CEO’su: “Kullanıcıların Bilgilerini Çalmıyoruz”

Uygulamanın güvenlik riski oluşturduğu iddiasını reddeden Fakespot’un kurucusu ve CEO’su Saoud Khalifah, “Kullanıcıların bilgilerini çalmıyoruz ve üçüncü taraflara bilgi satmıyoruz. Sıfır kanıt gösterdiler ve Apple sıfır kanıtla hareket etti” dedi. Apple ise Fakespot uygulamasını neden kaldırdığına yönelik herhangi bir açıklama yapmadı.  

İlginizi Çekebilir:

Yılın İlk Yarısında Türkiye Oyun Sektörü 236 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Wikipedia Kurucusu: Sitedeki Bilgiler Güvenilir Değil

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz