Bilim Kurulu Aşı Olmayanlar İçin Kısıtlama Önerisi Getirdi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Bilim Kurulu aşı olmayanlar için kısıtlama önerisi getirdi. Buna göre aşı olmayanların düğün, konser, toplantı, spor müsabakaları, kongre, kına, tiyatro, sinema, alışveriş merkezleri gibi etkinliklere alınmamasını önerdi. Önerinin kabine toplantısında değerlendirileceği öğrenildi.  

Koronavirüs Bilim Kurulu yeni bir öneriyle dikkatleri çekti. Bilim Kurulu’nun aşı olmayanların konser, düğün, kına, spor müsabakaları, toplantı, kongrele, AVM gibi kapalı ve kalabalık ortamlara alınmasın önerisinin kabine toplantısında değerlendirileceği öğrenildi. 

Kabine Toplantısında Görüşülebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında 14 Temmuz’da gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında yeni önerilerin görüşüldüğü belirtildi. Yeni varyantların ortaya çıkmasıyla koronavirüsün kontrol altına alınamaması ve aşı karşıtlığı ile birlikte özellikle de Doğu ve Güneydoğu illerinde düşük kalan aşılamaların artırılması nedeniyle Bilim Kurulu’ndan yeni bir öneri geldi. Buna göre spor müsabakaları, AVM, kalabalık ve kapalı ortamlarda yapılan toplantı, düğün, sinema, kına, konser, toplantı gibi etkinliklere aşı olmayanların alınmaması önerildi. Yeni önerinin ise kabine toplantısında görüşüleceği öğrenildi.  

Yurt Dışında Örnekleri Bulunuyor 

Aşı olmayan kişilere getirilen kısıtlamaların yurt dışında da örnekleri bulunuyor. Örneğin, İsrail’de başlatılan Yeşil Geçiş uygulamasına göre aşılanan veya hastalığı atlatan kişiler Yeşil Geçiş isimli aşı kimliğiyle kafe, restoran ve çeşitli mekanlara giriş yapabildi. Danimarka’da ise Coronapas aşı kimliği uygulandı. Bu kimliği aşı yaptıran, hastalığı atlatan ve son 72 saat içinde PCR testi negatif çıkan kişiler alabildi. Bu sayede restoran, kafe, maç gibi kapalı ortamlara girebildiler. 

İlginizi Çekebilir:

Yerli Aşı Turkovac-Coronovac’ın 3. Doz Klinik Testleri Başladı

Wikipedia Kurucusu: Sitedeki Bilgiler Güvenilir Değil

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz