volvo-evde-kal-kampanyasini-baslattigini-duyurdu

Volvo, pandemi kapsamında tüm dünyada yapılan “Evde Kal” çağrılarına online satış ile destek olacağını açıkladı. Birçok Avrupa ülkesinde uygulanan sosyal mesafe uygulamaları, iş yeri kapatmalar ve zorunlu karantina politikalarının katı kuralları, tüketicilerin normalde olduğu gibi bayilere gidip yeni bir otomobil alma ya da kiralamalarına engel oluyor. Bunun önüne geçebilmek için şirket daha önce Mercedes-Benz’in de uyguladığı gibi online satış kanalını duyurdu.

Volvo, Almanya, Fransa, İtalya gibi karantinadaki Avrupa ülkelerinde yaşayan ve otomobil almak isteyenlere “Evde Kal”  konseptiyle daha güvenli bir seçenek sunuyor. “Evde Kal” ile online olarak kolaylıkla yeni bir Volvo otomobil seçilebiliyor. İstenilen model seçildikten sonra satın almak ya da kiralamak mümkün oluyor.

Volvo’nun Evde Kal Konsepti Nasıl Çalışıyor?

volvo-evde-kal-kampanyasini-baslattigini-duyurdu

“Evde Kal” konsepti Volvo’nun mevcut çevrimiçi satış uygulamasını kullanıyor. Müşteriler ve bayilerin gerçek hayatta bir araya gelmeye ihtiyaç duymadan, yeni, şeffaf ve kolay kullanımlı bir platform üzerinden etkileşim kurmalarını sağlıyor.

Uygulama üzerinden, markanın yeni modelleri ile ilgili indirim oranlarına ve kiralama seçeneklerine göz atmak mümkün. Yaşanılan ekonomik sıkıntılar göz önüne alındığında “Evde Kal” konsepti, alıcılara ön ödemesiz seçenekler ya da ödemesiz araç kredileri gibi seçenekler sunuyor.

Volvo’nun Ticari Operasyonlar küresel başkanı Lex Kerssemakers, “Müşterilerimize mevcut salgının bitmesini beklemek zorunda kalmadan, kendilerine uygun yeni bir Volvo bulma seçeneği sunmak istiyoruz. Online satış ekibimiz harika bir online uygulama geliştirdi ve bu dönemde bir otomobil edinmenin büyük bir taahhüt olduğunu bildiğimiz için müşterilerimize özellikle ek finansman seçenekleri sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

“Evde Kal” konseptinde her ülkede üç model sunulacak ve modeller her pazara göre değişebilecek. İlk lansman Avrupa satış hacminin yüzde 60’ını temsil eden ülkelerde gerçekleştirilecek. Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya ve Belçika gibi ülkelerde kullanılabilir olacak. Ardından ileride daha fazla pazarın da bu konsepte eklenmesi bekleniyor.

Peki siz Volvo’nun bu yeni adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Daimler ve Volvo, Hidrojen ile Çalışan Kamyon Geliştirecek!

Toyota Yeni Kompakt SUV Modeli Yaris Cross’u Dünya Prömiyerinde Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz