Salı, Haziran 2, 2020
Ana Sayfa Teknoloji 65 Yaş üstü vatandaşlar için WhatsApp ve görüntülü konuşma destek hattı

65 Yaş üstü vatandaşlar için WhatsApp ve görüntülü konuşma destek hattı

Yekililer tarafından yapılan #EvdeKal çağrısı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağı görüntülü konuşmaya yönelimi artırdı. Evde kendini izole eden 65 yaş üstü vatandaşların uzaktaki yakınları ve sevdikleriyle iletişimin sağlanabilmesi için en ideal yol ise görüntülü konuşma. Fakat 65 yaş üstü birçok vatandaş için bu WhatsApp ve görüntülü konuşma aynı zamanda bir zorluk. Oppo ve Realme başlattıkları yeni görüntülü konuşma destek hattı ile WhatsApp kullanımı ve görüntülü konuşma konusunda zorluk yaşayan vatandaşlara hizmet verecek.

65 yaş üstü vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağı ve ‘Evde Kal’ çağrısını göz önünde bulunduran Oppo ve Realme WhatsApp ve görüntülü konuşma destek hattı kurdu. Markaların devreye aldığı hizmet WhatsApp kullanım zorluğu yaşayan ve görüntülü konuşma destek ihtiyacı olanlar için hizmet verecek.

Coronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında birçok insan eve kapanarak sosyal izolasyon uyguluyor. Evde vakit geçiren insanlar ise yakınlarıyla ancak çeşitli uygulamalar ile görüntülü sohbet edebiliyor. Sevdikleri uzakta olan, çocukları yurt dışında okuyan ya da torunlarını göremeyen yaşlıların duydukları özlemi göz önünde bulunduran OPPO, çağrı merkezinde yeni bir hizmet başlatarak akıllı telefon kullanıcılarını aileleri ve sevdikleriyle buluşturuyor.

Uygulamaya alınan hizmet kapsamında OPPO’nun çağrı merkezini arayan tüm kullanıcılar, kullandıkları akıllı telefonun markası göz etmeksizin, nasıl görüntülü görüşme yapabilecekleri konusunda yetkililerden destek alabilecekler. Cihazlarında internet erişimi bulunmuyorsa, kullandıkları operatör üzerinden veri hattını nasıl açabilecekleriyle ilgili de yönlendirmeli olarak bilgi sahibi olabilecekler.

Online coronavirüs haritası için tıklayınız. 

Videolu görüşmenin nasıl yapılacağı da OPPO’nun çağrı merkezini arayanlara adım adım anlatılacak ve akıllı telefonun video uygulamaları konusunda bilgilendirilme yapılacak. Verilecek tüm bilgiler, yapılacak tüm yönlendirmeler, veri hattını açtırırken faturasına bir tutarın yansıyıp yansımayacağı gibi soruların cevapları özellikle 65 yaş üzerindeki kişiler için oldukça yararlı olacak.

Görüntülü görüşmede sadece WhatsApp uygulaması hakkında bilgilendirmenin yapılacağı bu hizmet Nisan ayı sonuna kadar geçerli olacak.

OPPO Türkiye Çağrı Merkezi’ne 0850 433 67 76 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Realme’den WhatsApp Destek Hattı

Realme'den WhatsApp Destek Hattı 

Benzer bir uygulamayı yürürlüğe sonan Realme, kullanıcılara telefon markaları ne olursa olsun WhatsApp yazılımının kullanımı ile ilgili bilgi ve eğitim desteği veriyor.

Şimdilik Nisan sonuna kadar verilmesi planlanan hizmet kapsamında, 65 yaş üzeri vatandaşlar realme’nin 08504338588 müşteri hizmetleri numarasını arayarak, telefon markasından bağımsız olarak en çok kullanılan sohbet ve görüntülü arama programı olan WhatsApp nasıl indirilir, WhatsApp’ta sohbet nasıl yapılır, sesli ve görüntülü arama nasıl yapılır gibi konularda bilgi vererek izolasyon döneminde çocuklarına ve torunlarına daha yakın olmalarına aracılık edecek. Bu kapsamda evinde internet hizmeti bulunmayanlar için data hattının açtırılması, kullanımı ve operatörler nezdinde fiyatlandırılması gibi konularda da bilgi verilecek.

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

League of Legends Yeni Bir Reklam Modeli Yaratıyor

League of Legends e-spor oyunlarına artık reklam yayıncılığı için ilginç ve potansiyeli yüksek bir yöntem geliyor. Yeni bir güncelleme ile liglerin sponsorları doğrudan Rift'in...

Amerika’da Yağmalanan Telefonlar Apple Tarafından Kitlendi!

Amerika'da çıkan olaylar sebebiyle ülkede pek çok mağaza yağmalandı. Bu mağazalar arasında teknoloji dünyası için oldukça önem taşıyan Apple'da bulunuyor. Ancak şirketin, yağmalanan Apple...

Huawei P40 Pro İçin Profesyonel Zoom ve Çekim Önerileri

Teknoloji geliştikçe kullandığımız akıllı telefonlar aslında birçok konuda başka ürünlere ihtiyacımızı ortadan kaldırıyor. Bunların başında ise akıllı telefonlarla, profesyonel makinelerle çekilmiş izlenimi veren fotoğraflar...

Peak ve Zynga ‘dan Teknoloji Sektörüne Damga Vuran İmza

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga ‘nın, Türkiye’nin önemli oyun şirketlerinden Peak ’i 1,8 milyar dolara satın alacağı iddialarına yönelik şirketten açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Peak...

Minecraft Dungeons İlk Büyük DLC’si Jungle Awakens Geliyor

Mojang'in kısa süre önce duyurduğu Minecraft Dungeons oyununun DLC paketi Jungle Awakens ormanda geçen bir macera sunacak. İlk DLC paketi olacak Jungle Awakens Temmuz...