AMD Radeon Pro V620 GPU, bulut tabanlı oyun deneyimi sunan veri merkezlerinde, güçlü ve çok amaçlı bir ekran kartı olarak piyasaya sürülüyor.

AMD, günümüzde yayınlanan AAA oyunların maksimum görsel performansını sağlamak için özel bir ekran kartını piyasaya sürüyor. Yeni ekran kartı, daha çok bulut tabanlı oyun oynatan veri merkezlerine odaklanıyor. RDNA 2 mimarisi ile oluşturulmuş AMD Radeon Pro V620 GPU modeli resmi olarak duyuruldu.

Yeni GPU bölümleme yetenekleri, çoklu donanım hızlandırmalı kodlayıcılar ve 32 GB GDDR6 bellek ile Radeon Pro V620 modeli, birden fazla kullanıcı ile paylaştırılabilir bir kullanım sunuyor. Bu sayede veri merkezleri, kartı birden fazla kullanıcı için paylaştırarak, gerekli olmadığı durumlarda daha az kullanım sağlayabilecek.

amd-radeon-teknosafari

AMD Görsel ve Bulut Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcı ıJeff Connell, yeni kart hakkında “AMD, Radeon PRO V620’nin piyasaya sürülmesiyle yüksek performanslı AAA oyun deneyimini buluta taşıyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler tarafından bulutta oyun oynamanın benimsendiğini ve aynı anda birden fazla kullanıcıya verimli ve düşük gecikmeli içerik akışı sağlayan en yeni sanallaştırma özelliklerinden yararlandığını görüyoruz. AMD Radeon PRO V620, PC’den konsola ve şimdi de buluta kadar AMD’nin oyundaki mükemmelliğinin bir başka kanıtı.” şeklinde konuştu.

AMD Radeon V620 GPU, Vulkan®, DirectX® 12 Ultimate ve AMD FidelityFX gibi en yeni görsel teknolojilerle yüksek çözünürlüklü oyun performansı sağlıyor. AMD Infinity Cache ve 32 GB GDDR6 belleğin yanı sıra en yeni sanallaştırma özellikleriyle AMD Radeon V620, aynı anda birden fazla kullanıcıya verimli ve düşük gecikmeli içerik akışı sağlamaya yardımcı olarak bulut oyunlarını yeniden tanımlıyor.

AMD Radeon Pro V620 özellikleri

  • Akış işlemcileri: 4608
  • Hesaplama birimleri: 72
  • GDDR6 ECC Belleği: 32 GB @16Gbps
  • Bellek bant genişliği: 512 GB/s
  • Bellek arayüzü: 256-bit

İlginizi Çekebilir:

AMD, 2021 Üçüncü Çeyrek Finansal Raporlarını Yayınlandı

AMD Ekran Kartı ve İşlemci Alanlara, Xbox Game Pass Hediye Edilecek

AMD, Yeni Nesil İşlemcileri ile Pil Ömrünü Artırıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz