amd-ryzen-5000-pro-pil-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

AMD, yeni nesil işlemcileri ile pil ömrünü uzatıyor. Şirket, yeni nesil ürünlerde enerji tüketimine odaklanıyor.

Pandemi dönemi ile birlikte dünyanın büyük bir çoğunluğu, hibrit çalışma düzenine geçmiş durumda. Bununla birlikte, kullanılan teknolojiler de ihtiyaçlara adapte olmaya devam ediyor. Kullanıcılar, ofis ve ev ortamında kullandıkları ürünlerde pil performansına daha fazla önem veriyor.

Bunların yanında araştırmalar, kullanıcıların her yeni üründe daha yüksek performans ve daha uzun pil ömrü beklediğini ortaya koyuyor. Ancak OLED ekranlar, aydınlatmalı klavyeler, yoğun işlem gücüne ihtiyaç duyan uygulamalar ile, cihazların pilleri de yoğun şekilde kullanılıyor.

amd-ryzen-5000-pro-teknosafari

AMD, kullanıcıların ihtiyaçlarını gözlemleyerek, çok daha düşük enerji ile daha yüksek performans sergileyen işlemciler üzerinde çalışıyor. Paylaşılanlara göre AMD, yeni nesil işlemcileri ile pil ömrünü artıracak. Şirket, güncel teknolojiler ile olabilecek en optimize pil ömrü ile, Watt başına performansı da artırıyor.

Watt başına performansı artırmak için hem güç tüketimi, hem de işlem gücü konusunda farklı tasarımlar gerekmekte. AMD Ryzen 5000 Pro Serisi mobil işlemciler, daha gelişmiş bir teknoloji ile, güç yönetimi ve verimlilik konusunda üst seviye sonuçlar veriyor.

AMD, 7 nanometre üretim sürecine geçişi ile birlikte, işlemcilerde güç tüketimini azaltırken, daha büyük işlem gücüne de ulaşmayı başardı. Ek olarak, “Zen 3” mimarisi, çipin mevcut iş yükünün ihtiyaç duymadığı işlemci işlevlerini kapatmasını sağlayarak, kullanıcı deneyimini etkilemeden toplam güç tüketimini azaltıyor.

İlginizi Çekebilir:

GeForce Now Cihazları, AMD Ryzen Threadripper Pro İşlemci Kullanacak

AMD Radeon RX 6600 Ekran Kartları Piyasaya Sürüldü

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz